Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha magas az inzulinszintem,...

Ha magas az inzulinszintem, az milyen betegségre utal? Cukorbetegség?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet az is.De függ attól is, hogy épp mit ittál.Pl: 1x megittam egy pohát Colát és utánna mikor megmértük a vércukromat akkor nagyon magas volt...
2011. febr. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2. típusú cukorbetegség esetén lehetséges. De a cukorbetegséget elsősorban terheléses vércukoszintméréssel diagnosztizálnak.
2011. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Inzulinrezisztenci, PCOS.

Attól függ, hogyan derült ki, mikor mérték stb. Ennyiből nem lehet megmondani.

De persze igen, lehet cukorbetegség is.

2011. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából mind a három betegség felmerült nálam, pontosabban a PCO-ról már évek óta tudok, a cukorbetegség kontra inzulinrezisztencia kérdésben meg az orvosok se értenek egyet. egyik azt mondja h cukor, a másik azt, h IR.
2011. ápr. 13. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, csak van PCOS-s ismerős, több is, sajnos. (De emiatt inkább inzulinrezisztenciára tippelek, de hangsúlyozom, hogy tipp, a tapasztalatok alapján.) Van speciális PCOS diéta, azzal az inzulinrezisztenciát teljesen jól kordában lehet tartani, ha jól tudom, gyógyszer nélkül, és a ciszták is javulnak tőle.

[link]

Életmód menüpont alatt.

Milyen orvosnál voltál? Endokrinológiára menj, a PCOS nem nőgyógyászati probléma, csak tüneteket okoz (ciszta, meddőség) csak ezt sokszor elfelejtik mondani a betegnek.

2011. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a PCOS-hez gyakran társul inzulinrezisztencia, szóval nálad a kettőt valószínűleg együtt kell kezelni.
2011. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!