Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent a vérképben a...

Mit jelent a vérképben a magas vas és bilirubin szint?

Figyelt kérdés
Múlthéten voltam vérvételen, az eredmények alapján magas a bilirubin és a vas értéke a véremben. A vas miatt aggódom főleg, mert az majdnem a normál érték duplája ( a normális 7-26 umol/l, nekem 50 umol/l ) Az ok, amiért vérvételem volt: hajhullás, fogyás, 3 hete tartó néha erősebb néha gyengébb hasfájás ( jobb oldali petefészek környéke )Mindezek mellett a menstruációm is szabálytalan, az elmúlt hónapokban kisebb időközönként jött meg, és tovább tartott, mint az normális ( legutóbb majdnem másfél hétig volt meg )A háziorvosom az ő szavait idézve, "tanácstalan, hogy mit is kellene tenni", úgy gondolja talán ciszta lehet a petefészkemen és ez okozhatja a problémát. Minden további kivizsgálásért nekem kell könyörögnöm... Mi lehet a gond? Mi okozhatja a magas vas értéket a véremben, és mit tudok ellene tenni?
2011. okt. 4. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Háziorvosodhoz nem vitted vissza? Neki kéne megmondania. Amúgy hasonlóképp vagyok, nekem a bilirubin 2,5-szöröse a normál maximumnak :D A vas meg csak egy kevéssel több. De nekem a bilirubin máskor is ilyen volt, a háziorvosom azt mondta epefesték, és mivel nem szoktam alkoholt inni, amitől ilyen sok lehetne, ezért valószínűleg örökletes alapon van, viszont nekem régebben vashiányom volt. De én is most fogom még visszavinni a háziorvosomhoz és ő majd elmondja mi van, szerintem te is tedd azt.
2011. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs rosszul olvastam, hát ha visszavitted a dokihoz és ezt mondta, akkor szerintem inkább menj el privátba valakihez, mert ezt egy normális orvos általában nem mondja, hogy tanácstalan :/
2011. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el belgyógyászhoz. A bilirubin májprobléma miatt lehet magas. Akár a kettő is összefügghet (mivel a bilirubin a hemogblobin bomlásterméke, amiben van van...). De nem értek hozzá. De ilyen eltérésnél menj el szakorvoshoz.
2011. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsánat, off: normális háziorvos nem mond olyat, hogy tanácstalan - az én háziorvosom a minap, miután elmondtam neki a panaszomat, úgy nézett rám, mintha az államvizsgáján tettek volna fel neki olyan kérdést, amiről még nem hallott... tök rossz érzés volt látni rajta, hogy fogalma sincs, mihez kezdjen, az első fél-egy percben meg sem tudott szólalni, már-már sajnáltam (eléggé fiatalka, nemrég végezhetett), aztán megoldotta azzal, hogy vetkőzzek le, meghallgat... végül nem állapított meg semmit, továbbküldött. De legalább továbbküldött :)
2011. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"normális háziorvos nem mond olyat, hogy tanácstalan"


Szerintem meg pont, hogy egy normális ember beismeri, hogy nem ő a legokosabb a világon, és van olyan probléma, amit nem tud megoldani.

Sajnos van olyan, aki ahelyett, hogy beismerné, inkább összevissza kezelget minden szarral, és többet árt, mint használ.

Ilyen esetben tényleg az a legjobb, ha az orvos beismeri, hogy ő ebben nem kompetens, és továbbküld olyanhoz, aki esetleg többet tud tenni az ügyben.

2011. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Belgyógyász szakrendelésre kérj tőle beutalót. Lehet, hogy Gilbert kór okozza. (ez is emelkedett bilirubinszinttel jár)
2011. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22:36-nak: bár te engem idéztél, én az egyik előttem válaszolóra reagáltam, és egyetértek azzal, amit te írtál, remélem ez jött le a válaszomból (nem állapított meg semmit, de legalább továbbküldött) Így remélem már tiszta :)
2011. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jahj bocsi, tényleg nem vettem észre hogy idézet, és félreértettem:) De így már tiszta:D
2011. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!