Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba megelőzésére...

Hüvelygomba megelőzésére milyen irrigálást használtok? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az irrigálás nem egészséges. A hüvelynek van természetes védekezőképessége. Én akkor szenvedtem mindig ilyen nyavalyáktól, amikor irrigáltam. Mióta nem csinálom, semmi bajom.


Ha meg már összeszedted, akkor a kezelés után használj olyan kúpot, ami visszaállítja a hüvelyflórádat.

2011. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, semmilyent. Sőt, érdemes picit erősíteni a bacilus flórát:

[link]

2011. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a tejsavas irrigálás fenntartja a normál flórát, de csak ritkán szabad ezt is alkalmazni
2011. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Viridissima válasza:
Ezt megelőzni nem tudod, max. mindent megtenni annak érdekében, hogy az immunrendszered ne gyengüljön le. Antibiotikumok szedése esetén pro és prebiotikumokat is kell szedni egyidejűleg, mert az antibiotikum elpusztít minden baktériumot, jót és rosszat is a szervezetből, a pro és prebiotikumok, pedig visszatelepítik a hasznos baktériumokat, így nem gyengül le az immunrendszer, a kezelés alatt. A hüvely irrigáláshoz tejsavas pezsgőtablettát lehet venni patikában, ami a tejsav baktériumoknak nyújt táplálékot és speciális eszközt is kaphatsz hozzá, illetve létezik tejsav baktériumot tartalmazó hüvelytabletta és tampon is a visszatelepítéshez. (Sajnos a hüvely falának baktérium flóráját és az immunrendszert is gyengítik a hormonális fogamzásgátló szerek, viszont ezek a legbiztonságosabbak.)
2011. márc. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!