Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel fertőtlenítsem a wc-t...

Mivel fertőtlenítsem a wc-t és a fürdőszobát, ha gombás van a családban?

Figyelt kérdés
az idős nagymamám gombás. sajnos vannak gondog nála a higiéniával, emiatt sokat veszekszünk is. a doki azt mondta a hypo/domestos nem pusztítja el teljesen. mivel takarítsak? az ecet jó?
2011. márc. 3. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
KARANTÉNBA A NAGYIVAL.......:)
2011. márc. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
sajnos csak egy WC és fürdő van a lakásban, valahová neki is járni kell. amikor kivagyok idegileg, akkor támogatom az ötleted, de azért valami konstruktívabb válasz is jöhet.
2011. márc. 3. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Márpedig a domestosnál jobbat nem találsz, bármit mond a doki.

A nagyidat kezelni kell, a wc-nek meg elég a domestosos kendő, de az minden alkalommal, a nagyi után. Kádat meg sajnos kimosni, domestossal.

Ahhoz, hogy elkapjátok, nemcsak a gomba kell, hanem a legengült immunrendszer is, úgyhogy nem kell túlparázni szerintem.

2011. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első te nem vagy normális:)ez tetszett!Amúgy én a somestost mondanám,de ha nem jo akkor reklámozzák most ezt az új max san nevű szert,lehet egy probát megér,elvileg mindent elpusztit és 48 oráig véd.

[link]

2011. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tényleg ezt a reklámot én is láttam! ki fogom próbálni! köszi :)
2011. márc. 3. 10:13
 6/10 anonim ***** válasza:
No, de hát a domestos is elpusztít elvileg mindent. Szerintem se parázd egyébként túl a dolgokat. bele fogsz őrülni a folyamatos suvickolásba, meg a viszketéstől való rettegésbe. Ha a mamának ilyen betegsége van, akkor miért nem kezelik?
2011. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kezeljük! már amennyire lehet. egyrészt sajnos már vannak nála kisebb gondok szellemileg, másrészt, ahogy írtam nagyon nem érdekli a higiénia. mindent összefogdos, ha teheti ellógja a kézmosást, tisztálkodást, hiába kérjük, nem tudok mindig a domestos kendővel futni utána.
2011. márc. 3. 10:26
 8/10 A kérdező kommentje:
félre ne értsétek én szeretem a nagyimat, de sajnos sokkal nehezebb együtt élni vele, mint azt hittük... valóban igaz: az öregség, második gyerekkor :(
2011. márc. 3. 10:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, ne bosszantsd magad, őt már sose fogod rábírni a megfelelő higiéniára.
2011. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A gombák a meleg, nedves, sötét helyeken szaporodnak különösen. Ha a fürdőn van ablak, szellőztethető, nem lesz olyan párás, túl meleg se kell egész napra. A hypo vagy Domestos elég, de aki használja, annak nem tesz jót a gőzének gyakori belélegzése, ezt se kell túlzásba vinni! Az azonos törülköző véletlen használatát kell nagyon kerülni (ha soká szárad meg, azzal átvihető), erre Ti tudtok odafigyelni. A wc letörlése inkább saját használat előtt ( ez egyszerűbben kicvitelezhető, mint mindig futni a nagyi után), a kádat, zuhanyzót , ha nagyon erős láb vagy krömgombája van, akkor a többiek műanyag papucsban használjátok, fertőtlenítés nélkül a kádba belefekvés nem ajánlott. A szárazon, gőzmentesen, penészmentesen tartható fürdőszoba nem annyira veszélyes. Annyira azért nem erősen fertőző a bőr és körömgomba, a nemi szerveké sokkal közvetlenebb kapcsolat során terjed, ezt ne felejtsd el.
2011. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!