Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a vélemények, tapasztalato...

Mik a vélemények, tapasztalatok az alternatív gyógymódokról? Kinek mi használt és milyen eü. Problémára?

Figyelt kérdés

Kérlek, írjátok meg, hogy ti mit észleltetek, mit tapasztaltatok az ilyen gyógymódokkal kapcsolatban (szerek, cseppek, levek, homeopátia, csontkovács, masszázs, agykontroll, különböző terápiák, biocuccok, stb., stb., stb.). Kinek milyen betegségben melyik segített?

Nyugodtan írjátok le az egyéni történeteket is, hátha nem csak nekem, hanem sok más betegeskedőnek is hasznára válhat!


2011. márc. 3. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az akupunktúráról tudok mondani vmit. Egészen kis gyerek korom óta fejfájós vagyok, migrénes, plusz időjárás érzékeny mindkét frontra. Túl voltunk minden vizsgálaton, semmi bajom, nem tudták megmondani mitől fáj egyfolytába, minden percben(de tényleg). Majd egyszer egy szórólapon megláttuk, hogy akupunktúra. Érettségi tájt vol. Elmentünk és elkezdtem a kezelést, ami min. 10 alkalom. Nem garantálta a sikert, aztmondta lehet egyáltalán nem használ, lehet hónapokig, évekig, örökre elmúlik. Végelett a kezelésnek, és egy évenkeresztül nulla fejfájásom volt, tehát használt, csodálatos egy év volt, akkor jöttem rá, hogy milyen érzés is az, mikor nem fáj a fejem. Sajnos egy év múltán kezdett visszajönni, és mára már annyira rossz, hogy a hányinger, és szédülés vesz elő, ha jön a front, vagy csak simán migrénem van. Ez általában 1-2 napig szokott tartani. Nagyon drága volt a kezelés így mostanában nem hiszem, hogy újra el tudok menni, így én is szivesen olvasom, ha van vkinek vmi jó tanácsa. 23L
2011. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fájdalomcsillapításra az akupunktúra tényleg jó. Ráadásul az orvosi társadalom is elfogadja, mint valóban hatásos eljárást, sőt extrém esetben például súlyos gyógyszeralergia esetén még műtétekhez is alkalmazható.

A csontkovács és a masszázs szintén hasznos. Az agykontrollról nem sokat tudok, de annak is lehetnek előnyei.


A homeopátia, mágneses karkötő stb viszont baromság.

2011. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amit én tudok mondani: én agykontroll tanfolyamot végeztem sok évvel ezelőtt, és jó is. Viszont sajnos használni nem tudom a körülményeim miatt. Nekem nyugalomra lenne szükségem ahhoz, hogy tudjam alkalmazni az ott tanultakat. Idehaza meg sajnos minden van, csak évek óta nyugalom nincs, nagyon nincs :(((, anélkül meg nem megy.

A táltos masszázst ismerem még, vagyis alkalmam nyílt egyszer ingyenesen kipróbálni. Ez pont akkor jött, amikor már 1 évet lehúztam fekve, mert annyira fájt a csípőm, derekam, hogy minden apró mozdulat iszonyatosan fájt. Egyetlen pár perces alkalom azt eredményezte, hogy onnantól kezdve már nem voltam édesanyám segítségére szorulva mindenben, onnantól tudok ismét mozogni (holott az orvosok semmit nem tudtak kezdeni velem, injekciókúrák, fájdalomcsillapítók, kezelések semmit nem értek). Habár hajolgatni, cipelni nem tudok, és a fájdalmaim sem szűntek meg (kellett volna még 2-3 alk. kezelés), de nagy mértékben csökkentek, és már ez rengeteget számított. A baj az, hogy sajnos számomra nagyon drága egy-egy ilyen kezelés + még hozzájönne az utiköltség is, és ezt a havi kis segélyemből meg nem tudom megfizetni.

Az a gond, hogy minden alternatív kezelés manapság még nagyon borsos áron van! Többségük ugyanis használ, amikor az orvosok nem tudnak segíteni, ezt meg meg is fizettetik, csakhogy a kispénzű emeber így nem tudja meggyógyíttatni magát, hiába szeretné. :(((

2011. márc. 3. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!