Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A legtöbb jel hüvelygombára...

A legtöbb jel hüvelygombára utal, ezzel kapcsolatban válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés
A hétvégén vesztettem el a szüzességem, és előtte leborotváltam a szemérem szőrzetemet, és eközben némi borotvahab került a hüvelyembe amit igyekeztem kimosni persze. Aznap történt meg az aktus, aminek elején fél percig még nem használtunk gumit. Valamint orális kielégítésben is részesültem... 2 nappal később érzem a viszketés a hüvelyem körül, meg láttam benn fehéres darabosabb váladékot, és a bőröm is mintha vöröses lenne. Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet a hüvelygomba (nem hinném hogy simán a szextől, a barátom meg szintén szűz volt előtte), és hogy a barátom is elkaphatta-e (szóval kb mióta lehetek fertőzött)? Köszi előre is.
2011. márc. 6. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem bírta felhúzni azt a roha*t gumit?
2011. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, csak mivel első volt és elég szűk vagyok, úgy voltunk vele, ha nem megy be akkor ne pazaroljunk el gumit. Vigyáztunk, nem volt rajta előváladék sem. De a kérdésemre miért nem válaszoltál, ha már írtál?
2011. márc. 6. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert nem tudom a választ. Viszont megjelölésre jó.

Amúgy meg nekem is szokott darabos váladékom lenni de nem tudom mitől. (Én szűz vagyok.)

2011. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó de ez tuti gomba, viszket meg vörös. Csak legfőképp azt szeretném tudni hogy szóljak-e a barátomnak hogy ő is kezelje magát.
2011. márc. 6. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy néz ki, hogy gomba. Vegyél a patikában egy doboz Canesten combit ami 3 hüvely tablettából és egy tubus krémből áll. Minden nap tegyél fel este egy tablettát és a krémmel kívűl kend be magad reggel- este. Aztán add oda a krémet a barátodnak és kérd meg, hogy legalább 3 napig ő is kenegesse magát napi 2 x, különben egymásnak fogjátok passzolgatni. Ja, és a kúra alatt NO SEX!
2011. márc. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, végülis már szóltam neki és vett saját krémet. A Canesten kombi alap, már tegnap elkezdtem használni. Igazából még azt szerettem volna tudni, hogy attól lehet-e esetleg hogy borotvahab került a hüvelyembe, vagy inkább sulis wcről kaptam el? Meg hogy mivel orális dolog is volt, végülis a szájüreg is lehet gombás és akkor azt hogyan tudja kezelni? Gondolom krémmel nem...
2011. márc. 7. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi az oka a gombás fertőzés kialakulásának?


A hüvely érzékeny egyensúlyi rendszere a legkülönbözőbb külső és belső tényezők hatására sérülhet meg. Szervezetünk eltérő mértékben reagál a külső ingerekre: az érzékenyebb embereket akármilyen pszichés hatás, mint egy-egy utazás, feszült élethelyzet, stressz kibillentheti egyensúlyából, és fogékonnyá teheti a fertőzésekre, így a hüvelygombák elszaporodására is. Mivel az egyensúly igen érzékeny, és a hüvelygombás fertőzés nagyon könnyen kialakulhat, nem csoda, hogy négy nőből három élete során legalább egyszer szenved ilyen betegségben, és akinél már egyszer előfordult, nagy valószínűséggel ismét jelentkezni fog a fertőzés.


A pszichés okok mellett a hüvelygomba kialakulásának legjellemzőbb okai a következők:


* Hormonális okok: a hormonháztartás felborulása különösen megnöveli a fertőzés kialakulásának veszélyét. Ez történik pl. a terhesség alatt, amikor a nők jelentős része átesik gombás fertőzésen. Az egyensúlyt felboríthatják hormonális fogamzásgátlók is.

* Cukorbetegség: a cukor felhalmozódása, amely a hüvely nyálkahártyáján is megfigyelhető, kedvez a gombák szaporodásának.

* Antibiotikumok, vagy a hüvely túlzott, túl gyakori tisztítása szintén a hüvelyflóra egyensúlyába való durva beavatkozást jelenthetnek, hiszen az ott található védőréteg elpusztítását, roncsolását okozzák.

* Egyes betegségek, melyek legyengítik az immunrendszert, a hüvely védekező képességére is káros hatással vannak. Hasonlóan gyengül az immunvédekezés, és nagyobb esélye van a gombás fertőzésnek, ha vitaminban szegényen táplálkozunk.

* A nem megfelelő ruházat: a szoros, nem szellőző, műszálas fehérneműk, ill. nadrágok a gombák szaporodásának kedvező meleg, nedves klímát teremt


Láthatod, hogy elég sok oka lehet a gombás fertőzésnek, így nem könnyű megmondani, hogy neked mitől lett. A szájban is előfordulhat Candida, amit gyerekeknél szájpenésznek hívnak, ami egy szürkés vagy sárgás-fehér lepedékként jelentkezik a szájnyálkahártyán, nyelven. Borax glicerines letöröléssel kezelik, de jó lehet rá a grapefruit mag csepp is hígítva . Ez ráadásul immunerősítő is.

Nem gondolom, hogy a borotvahab a bűnös, pláne,hogy kimostad.

Egy biztos: candida normálisan is előfordul a szervezetünkben. Elszaporodni és kellemetlen tüneteket okozni akkor tud, ha gyengül az immunrendszerünk, ezért javaslom, hogy próbáld erősíteni sok vitaminnal, gyümölcs, zöldség, a már említett grapefruit mag cseppekkel,aloe veraval, vagy Béres cseppel, esetleg echinacea D4 homeopátiás bogyókkal.....sok más megoldás is létezik, találd meg a neked megfelelőt és ha többször kiújulna a fertőzés jobb ha óvakodsz a cukros ételektől, szénhidrátoktól.

2011. márc. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú, részletes választ. Igazából nem is most van először hüvelygombám, de most először nem értem mitől. Nem vagyok legyengülve, még messze vagyok a menstruálástól, rendes bugyit hordok rendes anyagból, tampont sem használok, szerintem túl nagy stresszben sem volt részem...Szóval tényleg nem tudom mitől. Most éppen candida-diétázom is a kezelés mellett. De azért köszi mindent.
2011. márc. 8. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!