Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Missed ab után miért vannak...

Missed ab után miért vannak ilyen görcseim?

Figyelt kérdés

6 napja volt a vetélésem művi befejezése, és amíg véreztem az első 2-3 napban, nem volt olyan, amire ne számítottam volna, fájt, de nem volt olyan nagyon vészes. Kímélem magam, itthon fekszek táppénzen. 3 napja már csak barnázok, és ezzel nem is lenne baj, csak nagyon éles alhasi fájdalmaim vannak, és ez aggaszt. Ahányszor elmegyek pisilni, mire végzek, szinte kérdőjellé gömbölyödök a fájdalomtól, és egyszer sikerült csak kicsit nagywc-zni is, mert attól is annyira fáj, hogy még az inger is elmúlik.

Cataflamot szedek, hogy kicsit jobb legyen, de ezek a nagyon éles fájdalmak így is megvannak, amikor megpróbálok pisilni, vagy nagywc-zni.

Normális ez ilyenkor?

Azt mondta a védőnő barátom, hogy ez olyan, mintha szültem volna, és húzódik össze a méhem, ki kell várni amíg elmúlik.

Aki szült már: tényleg ilyesmi fájdalmat éreztetek az utána következő időben?


2011. márc. 14. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Megmondom neked őszintén, hogy nekem utána hetekig fájt a hasam, szúrt a petefészkem, de kegyetlenül. Nekem művi abortuszom volt, de a műtéti eljárás ugyanaz mint a missed ab. Én természetesen visszamentem az orvoshoz, mert nagyon megijedtem. Nálam az volt a gond, hogy túl gyorsan összezárult a méhszájam (mivel még nem szültem) és a műtét utáni folyadék nem tudott kiürülni, ezért méhösszehúzó injekciót kaptam és egy éjszakát újra benntartottak a kórházban. Ezek után a folyadék kiürült, újra erősen véreztem, ez volt a cél. De utána is sokszor volt alhasi panaszom, újra dokihoz mentem, de nem találtak semmit, úgyhogy valószínűleg ez már pszichés volt. Mindenképp menj vissza a dokihoz, a saját megnyugtatásod érdekében is! Amúgy ha nem vagy lázas, nem darabos, bűzös a folyásod, akkor nagy baj nincs, de azért menj csak vissza hozzá mielőbb!
2011. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, úgy lesz. Holnap tudok időpontot kérni, remélem gyorsan fogad a doki. Újra elkezdtem vérezni, de csak kicsit, remélem ez jót jelent...
2011. márc. 15. 16:56
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok! Akinek a kérdezőhöz hasonló tünetei vannak missed ab műszeres befejezés után (görcsök, húzó fájdalom, amely vizelet vagy széklet ürítéskor fokozottan jelentkezik, nem tudsz tőle kiegyenesedni, esetleg még gyomortájon is húzó fájdalmat érzel, mintha ragasztószalaggal tépkednék az egész mindenedet gyomortól alhasig), annak nagy valószínűséggel heveny méhgyulladása van. Antibiotikummal és gyulladáscsökkentővel nagyon jól kezelhető, forduljon mielőbb orvoshoz, ne kísérletezzen házi praktikákkal. Saját tapasztalatból mondom, hogy ekkora gond esetén már csak a gyógyszeres kezelés segít. Nekem két missed ab-om volt, mindkettő után jelentkezett ez a "szövődmény".
2013. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!