Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz vagy gyermek vállalás...

Boszi41 kérdése:

Abortusz vagy gyermek vállalás 40 felett?

Figyelt kérdés

Mindenki(férfiaké is) véleménye érdekel,de kérek mindenkit a kúlturált véleményekre és válaszokra.

Szeretném,ha leírnátok azt is,hogy kifizettetnéd-e a 40 feletti nővel az abortuszt?


2011. márc. 15. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha a nő még szretene gyereket, és vállalja, hogy akkor is felneveli, ha nem egészségesen születik, akkor tartsa meg. Ha meg nem akar gyereket, vetesse el. Ez ilyen egyszerű.


Senkivel nem fizettetném ki az abortuszt. Ha fizetni kéne érte, egy csomó ember "megoldaná házilag", abból meg aztán nagy bajok származhatnak.

2011. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
nem lenne szabad megölni a megfogant magzatot,sehány évesen...jönni akar, dolga van itt a Földön...
2011. márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

én megtartanám, ha a vizsgálatok szerint rendben van minden.

bár tény, ennyi idősen inkább védekeznék, mivel nagyon kései baba... ki tudja mit hoz a jövő... fel is kell nevelni ..

tudom, aki szexel vállalja a teherbeesést is.

ha jött és rendben van, marad :)



"Szeretném,ha leírnátok azt is,hogy kifizettetnéd-e a 40 feletti nővel az abortuszt?"


ez mit akar jelenteni? elvetetnéd , de ne te fizesd, hanem a pasi, vagy ingyenes abortusz?

nem vágom.

2011. márc. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

40 év felett már eléggé rizikós szülni. Benne van a pakliban, ahogy az első válaszadó is írta, hogy betegen jönne világra a baba. Az pedig nagyon rossz lenne, szülőnek, gyereknek egyaránt.


Abortusz ellenes vagyok, ha valaki nem szeretne gyereket, az figyeljen oda a védekezésre!


L / 20

2011. márc. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A kérdésem abból indult ki,hogy 41 évesen teherbe estem.3 éve eltiltottak a tablettáktól az alapbetegségem miatt.Spirál alapanyagaira allergiás vagyok.Sterilizálást nem tudom anyagilag megoldani.Gumi maradt,szép eredménnyel:(

Rádásul az első 6 hétben (pontosabban 2 hetes voltam)mikor RTG vizsgálatom volt.A betegségemből bármikor lebénulhatok.Anyagiak is gond.Tehát nyomos indokok alapján nem kis fájdalommal az abortusz mellett döntöttem,sőt a kezelő orvosom is ezen a véleményen van.Még se megoldható az ingyenes abortusz.Azaz genetikai vizsgálat ha beigazolja a RTG-től károsodott a magzat,akkor orvosilag indokolt.De mire az meglenne már szülni kellene azaz kb.3-4 hónap múlva.Nem gondolom,hogy 41 évesen ki kell tenni magam még nagyobb lelki problémának.Nem beszélve arról,hogy fel is kell nevelni a megszült gyermeket,ha a genetika egészséges magzatot igazol.De az emlitet okok miatt ez is nagyon kétes.Gondold el ha a terhesség alatt vagy szülés közben bénulnék le a gyerekemnek szülnék és még engem is pelenkázhatna.

2011. márc. 15. 09:05
 6/18 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem egyértelmű, hogy az abortusz mellett kell döntened.
2011. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Huhh...Őszintén sajnálom, ami veled történt/történik kedves Kérdező! Bár tudom, ezzel nem vagy kisegítve, de gondoltam leírom. :(


4. válaszoló voltam

2011. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nézd, azt, hogy vállalhatod-e ezt a babát, csak Ti és az orvosok tudjátok eldönteni. Rengeteg érvet soroltál fel ellene, de talán egyet sem mellette. Ebből az én számomra inkább az derül ki, hogy nem igazán szeretnétek már bevállalni még egy csöppséget.

A legtöbb édesanya az első 5-6 hétben nem is sejti, hogy terhes, rengetegen átesnek ilyen-olyan rtg vizsgálaton ebben az időszakban. Nekem is volt gerincbántalmak miatt éppen a 4.héten készítettek több irányból is rtg-t a derekamról, összesen 3 képet. Később kiderült, hogy babát várok, szerencsére makk egészséges és már majdnem 9 éves :=)

Egyébként én is éppen 41 vagyok, de ha most "becsúszna" egy baba, boldogan vállalnánk, persze ezt mi így beszéltük meg a férjemmel. Szerencsére nekem nincsenek komoly eü. gondjaim.


Ismétlem, ez kizárólag a Ti és az orvos döntése kell, hogy legyen! De bármi mellett határoztok, utána már ne rágódj rajta.

2011. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

08:48 vagyok.

akkor ha a doki is azt mondja, akkor nem hiszem hogy elkérnék azt a 30 ezret!

orvosilag indokolt, az életedet is veszélyezteti.

nem ingyenes vagy valami minimális összeg van ilyenkor?? (nem értek hozzá)

sajnálom, hogy így alakult, ilyen esetben én se vállalnám, pedig nagyon ellene vagyok.

elég lesz feldolgoznod :(

beszélj a kezelőorvosoddal mielöbb!

2011. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez egy annyira egyéni probléma. Senki nem láthat bele igazán a helyzetedbe. Rengeteg mindentől függ, hogy megtartanám-e a babát.

De amiket leírtál, az alapján valószínűleg nem, pedig alapvetően nem vagyok kibékülve az abortusszal, nekem már a fogantatástól kezdve embernek számít a pici.

De egyszerűen van olyan helyzet, amikor ez a választás tűnik jobbnak.


Egyébként szerintem ezzel az RTG-vel már kicsit az önigazolást keresed. Nem valószínű, hogy lett tőle vmi baja a babának, csak kicsit megnyugtatna a tudat.

De ezt nem rosszindulatból mondom, teljesen érthető reakció.


Viszont az abortuszt természetesen kifizettetném, igen. Csak akkor nem, ha kiderülne, hogy tényleg beteg a baba.

Az elsőnek pedig: Most is fizetős az abortusz, kb 30 ezer forint, szerintem kicsit el vagy tévedve.


Egyébként nem akarok még kést forgatni benned, de megkérdezhetem, hogy gumi mellett hogy jött össze?

2011. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!