Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik az abortusz?

Hogyan zajlik az abortusz?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, és abortuszom lesz. Nem tudom ez mivel fog járni. Lécci írjátok le részletesen. Nem érdekelnek a sértő megjegyzések, erről ennyit. Amúgy 16 éves lassan 17 vagyok. 1 éve van barátom. Van még rá esély hogy spontán is elvetélhetek? Ja és most vagyok kb 4 hetes terhes.
2011. szept. 28. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2011. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Biztos vagy benne, hogy el akarod vetetni? 17/L
2011. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen. Még nem szertnénk megtartani mert korán csúszott be :/
2011. szept. 28. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy becsúszott? Védekeztetek egyáltalán? Mégis mivel? Egy gyerek nem igen "csúszik be". Ált. a nem kívánt terhesség oka az emberi felelőtlenség.


Először egy kis szaladgálás. Kell papír az orvostól, hogy tényleg terhes vagy, plusz hogy hány hetes. Aztán el kell menni ideoda, adnak gondolkodási időt, meg kell hallgatnod vmi felvilágosítást is azt hiszem, plusz kell a szüleid beleegyezése, mivel nem vagy még 18.

Meg hát ugye be kell fizetni a 30 ezer forintot...


Maga a műtét: Egyik nap bemész, kapsz egy lamináriának nevezett kis pálcát a méhszájadba, ami nedvesség hatására megduzzad. Következő nap mg altatás és műtét. Vagy kaparással csinálják (először különböző méretű fémrudakkal kitágítják a méhszájat, majd egy fogóval kiszedik az embriót és a méhlepényt, majd egy küretkanállal kikaparják a méhed), vagy vákuummal. Vákuumnál egy géppel kiszívják a méhtartalmat. Ha nem ürül ki minden, akkor kaparás.


Ha felébredsz, akkor még pár óráig megfigyelnek, aztán mehetsz.

2011. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jah és egyébként: remélem tudod, hogy a terhességet az utolsó vérzés első napjától számolják. Azaz akkor vagy 4 hetes kb,. mikor kimarad a vérzésed...
2011. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ELőször elmész a családsegítőbe, tanácsot adnak. Kapsz egy papírt, amivel 3 nap múlva (ha még mindig akarod) visszamész (az illetékes kh-nak is küldenek, h várható a megjelenésed). Ha tuti biztos vagy a döntésben, akkor kapsz még egy igazolást, plusz csekket. A csekket befizeted, és azzal és az igazolással együtt bemész a kórházba.


Megvizsgálnak, majd kitágítanak: v lamináriával, h Hegel-pálcasorral. Most őszinte leszek: baromira fog fájni, és készülj fel, h a legtöbb nővér sz.rni fog rád, ugyanis megvetnek. Miután kellően kitágultál (kb. 1 nap), másnap elvégzik a műtétet. V kikaparják, v vákuummal kiszívják belőled a magzatot.


Még benn tartanak megfigyelésre, aztán mehetsz haza.


Ja, és mivel kiskorú vagy, szülői beleegyezés is szükséges hozzá.

2011. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
32%
Én 17 éves vagyok, februárban derült ki hogy terhes vagyok.(júliusi születésű vagyok, így 16 voltam én is) 20 hetes és 5 napos volt a kisbabám amikor kiderült a dolog. Végig menszeszeltem (vagy azt hittem, nem tartozik a témához) Nem lehetett abortuszom de én erre a lehetőségre nem is gondoltam volna. Most van egy 3 hónapos csodaszé babám. Ne vetesd el mert meg fogod bánni!
2011. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
27%
Inkább add örökbe de ne öld meg! Nem ő tehet a ti felelőtlenségetekről! Engem nem vetett meg senki és boldog vagyok!
2011. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
58%
Írj e-mailt ha bármi kérdésed van! ( előző vagyok :)
2011. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem tudom, hogy zajlik az abortusz, de már leírták itt páran.

Viszont az elvetéléssel kapcsolatban: az első három hónapban gyakori a spontán vetélés, de nem jó ötlet erre számítanod, mert ha meg nem vetélsz, akkor ott lesz egy gyerek.

Bár lehet, hogy jobb ötlet bízni abban, hog elvetélsz, de ha nem, akkor megszülöd és örökbeadod (vagy ha akkor úgy gondolád már, megtartod). Ebben az esetben legalább nem csökkented le erősen az esélyét annak, hogy amikor babát szeretnél majd, ne tudj teherbe esni.

Ugyanis az abortusz könnyedén okozhat meddőséget.

2011. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!