Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hat már a fogamzásgátlóm?

Hat már a fogamzásgátlóm?

Figyelt kérdés
Múlt szerdán sajnos be kellett vennem egy 72 órás tablettát, egy héttel később viszont megjött (legalábbis úgy tűnt), így végre elkezdhettem szedni a fogamzásgátlót. (Előtte óvszert használtunk). A probléma az, hogy szerda óta még mindig csak szivárog a vér, pedig nekem nagyon erős szokott lenni, emiatt nem vagyok biztos benne, hogy ez tényleg menstruáció-e, vagy a magas hormontartalmú tabletta miatt vérzek... Mivel a ciklusom nagyon rendszertelen, nem tudom, amúgy is megjött volna-e, tehát hogy tényleg a ciklus első napján vettem-e be a gyógyszert. (Ilyen mennyiségű vérrel nehéz elhinnem) Történt már valakivel hasonló? Vajon így hatástalan a fogamzásgátlóm a következő menstruációig? Sőt, meg fog-e egyáltalán jönni az 1 hetes szünetben, ha mégsem a ciklus első napján kezdtem el szedni?
2011. márc. 20. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlónak az egyik "mellékhatása", hogy sokkal gyengébb lesz a menstruáció. Bár én ennek csak örülni tudok :)
2011. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na de ennyire? Bocsánat a kínos részletességért, de ez napi egy tampont se töltene meg...
2011. márc. 20. 15:34
 3/16 A kérdező kommentje:
Na jó, talán egyet.
2011. márc. 20. 15:35
 4/16 anonim ***** válasza:
Bár én már fél éve szedem, nekem kb. olyan kevés szokott lenni, mint a végén. Sőt, van olyan h csak akkor vérzek, ha leülök a wcre... ha már részletezünk :D szóval lehetséges hogy attól van :) De ha nem vagy biztos benne, szerintem beszélgess el egy nődokival, ő biztos tud tanácsot adni :)
2011. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tényleg elmaradhat a menszi beszedés után és alapba csökkenni fog a mennyisége idöröl időre.Én 10 éve szedem és már utobbi 3 1-1 nap volt.Az orvos ajánlotta hogy szüneteltessem legalább 3 honapig,ugyanis ennyi idő kell a szervezetnek az "ujjászületéshez" hogy gyogszermentes legyen.Amúgy lehet hogy a 72 orás tabi zavart be,mert asszem attol megjön.Szóval nem vennék rá mérget hogy hat már a gyógyszered,szerintem még kicsit várjatok vele.
2011. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Alapból 72 órás után nem szabadott volna rögtön elkezdeni a gyógyszert, legalább egy ciklust várni kellett volna.

A másik pedig, hogy rendszertelen menzeszre felelőtlenség tablettát felírni és tablettát szedni.


Egyébként a kérdésre válaszolva: A tablettától van. Pár hónap alatt beáll.

2011. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Jah és ebben a hónapban még használjatok óvszert.
2011. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az orvos írta fel, megkérdeztem, azt mondta, semmi akadálya, hogy felírja, és a betegtájékoztató szerint sincs.
2011. márc. 21. 22:30
 9/16 A kérdező kommentje:
Másrészt 15 éves korom óta próbált doki rábeszélni, hogy szedjek tablettát, mert az pont hogy rendszeressé teszi a menzeszt. Nem tudom, miről beszélsz. Amúgy is, másképp honnan a manóból tudnám, hogy terhes vagyok-e, ha rendszeres szexuális életet élek és nem jön meg? (Megjön, csak heteket késik?)
2011. márc. 21. 22:31
 10/16 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a segítséget mindenkinek. Igen, a következő menzeszig máshogy is védekezünk.
2011. márc. 21. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!