Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hat már a fogamzásgátlóm?

Hat már a fogamzásgátlóm?

Figyelt kérdés
Múlt szerdán sajnos be kellett vennem egy 72 órás tablettát, egy héttel később viszont megjött (legalábbis úgy tűnt), így végre elkezdhettem szedni a fogamzásgátlót. (Előtte óvszert használtunk). A probléma az, hogy szerda óta még mindig csak szivárog a vér, pedig nekem nagyon erős szokott lenni, emiatt nem vagyok biztos benne, hogy ez tényleg menstruáció-e, vagy a magas hormontartalmú tabletta miatt vérzek... Mivel a ciklusom nagyon rendszertelen, nem tudom, amúgy is megjött volna-e, tehát hogy tényleg a ciklus első napján vettem-e be a gyógyszert. (Ilyen mennyiségű vérrel nehéz elhinnem) Történt már valakivel hasonló? Vajon így hatástalan a fogamzásgátlóm a következő menstruációig? Sőt, meg fog-e egyáltalán jönni az 1 hetes szünetben, ha mégsem a ciklus első napján kezdtem el szedni?
2011. márc. 20. 15:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jó nagy tévhit, hogy rendszeressé teszi. Nem a sajár ciklusodat szabályozza, hanem a tiédet leállítja, és csinál egy mesterséges ciklust. Amíg szeded a hormont, addig nem vérzel, ha abbahagyod (7 napos szünet), akkor meg vérzel.

Ez nem megoldás, hanem a probléma szőnyeg alá söprése.

Egyébként onnan tudhatod, hogy nem vagy terhes, ha nincs rendes menzeszed, hogy normálisan védekezel.

Hidd el, nagyon jól tudom, mert nekem sincs normális vérzésem hormonprobléma miatt.

Értelmes és a szakmájához értő nőgyógyász erre nem ír fogamzásgátlót, mert még rosszabbá teheti az amúgy is szar ciklusodat.

Ugyanis ha rendszertelen vérzésre tabit írnak, akkor nagy valószínűséggel abbahagyás után még rosszabb lesz.

2011. márc. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sajnos a gumi és a spermaölő együttes és helyes használatával sem lehetek benne biztos, mert együtt még mindig nem olyan biztonságosak, mint a tabletta.
2011. márc. 21. 23:22
 13/16 anonim ***** válasza:

Dehogynem. A gumi teljesen biztos, ha nem szakad ki.

De arra nem gondolsz, hogy esetleg ennek milyen hátulütői lesznek, ha egyszer babát szeretnél?

Vagy miért nem vizsgáltatod ki magad, hogy mi az oka a rendszertelenségnek? Lehet, hogy nem csak tabival lehetne orvosolni...

2011. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ha nem szakad el a gumi is teherbe eshet az ember. Ha mégis elszakad, hát nem vehetek be a közeljövőben 72 órás tablettát, lutrizni pedig nem szeretnék. Nem szeretném sokáig szedni a tablettát, korán szeretnénk babát, de az esküvőig mindenképp szedni fogom. Sokmindenki tanácsát kikértem, olyanét is akinek ugyanez volt a problémája, mint nekem, és aki már abbahagyta a gyógyszer szedését. Nem tudok jobb megoldást. Úgy érzem a gumival nagyobb kockázatot vállalok.
2011. márc. 21. 23:32
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! A kivizsgálást egyébként már elkezdtem, mindenképp szeretném kideríteni, mi az oka. De a tablettát szedni fogom.
2011. márc. 21. 23:33
 16/16 anonim ***** válasza:

"Ha nem szakad el a gumi is teherbe eshet az ember"

Elméletileg. Gyakorlatilag nem eshet teherbe, ha nem szakad el, és nem kenik össze kívülről...


Te tudod. Csak azt mondom, hogy ha most leállítod az amúgy is szar peteérésedet, akkor lehet, hogy többet az Isten se hozza rendbe.

Mint mondtam, én is hasonló problémával küzdök, de sem a nőgyógyászom, sem az endokrinológusom nem volt hajlandó tablettát írni.

2011. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!