Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » MIkor kezdjem el a második...

MIkor kezdjem el a második levelet? Az első levél laurina fogamzásgátlót szedem a 16. -naptól kicsi vérzésem van, a betegtájékoztató azt írja hogy normális, de lassan egy két nap múlva meg kell, hogy jöjjön.

Figyelt kérdés
Az első levélt elszedtem már viszont igy hogy most is vérzem nem tudom mikor kell elkezdenem újra szedni? Valaki tudna segíteni?
2011. márc. 25. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatón le van irva, de általában 21 nap tabletta 7 nap szünet a normális szedési rend, függetlenül attól, hogy közben vérzel-e, illetve hogy mikor és ennyit.


Csak az elsö levél elkezdésekor kell a vérzéshez igazodni, utána mindig a megszokott rend szerint kell szedni.

2011. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, csak épp ez az, hogy nem tudom hogy mikortól is számoljam a normális vérzésemet, mert ez iyg egybefolyó lesz és amúgyis kevés szokott lenni.Azt halottam hogy a levél elszedédse után 2-3 napra jön meg.
2011. márc. 25. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Mégegyszer: az elsö levelet végigszeded, utána tartasz 7 nap szünetet, és kezded a következö levéllel, utána megint 7 nap szünet, 21 nap tabletta és igy tovább minden alkalommal. (Az elsö levéllel már szeded, ahogy irtad.)
2011. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy a vérzésed idövel beáll, eleinte elöfordul, hogy hosszan ideig van áttöréses vérzés, ha már megszokta a szervezeted, akkor a 7 napos szünetben valamikor lesz, de ettöl függetlenül kell szedni a gyógyszert folyamatosan 21/7 napos rendszerben.
2011. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszöönöm:):)
2011. márc. 25. 19:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2011. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!