Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha candida okoz fertőzést,...

Ha candida okoz fertőzést, annak mi a tünete és miért mondják, hogy nehéz kiölni a szervezetből? Mit okozhat?

Figyelt kérdés
Mi hat rá, antibiotikum?
2011. márc. 31. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mennyi válfaja van ennek a candidának, nekem 1x volt candida albicans fertőzésem, de gyorsan meggyógyult. (pont ma találtam meg a papírt is) Tünete érdekes volt, szerintem elég egyedi is nálam. :D Szexuális úton kaptam el, első tünet a bűzös nagyon bő folyás pár nappal az együttlét után. Aztán elmúlt... (viszketés nem volt 1x sem) Kizárólag akkor jelentkezett tünet, ha az ujjam bedugtam "oda". Ezután kb pár órára iszonyú büdös és sűrű folyásom lett. (barna, véres) Aztán elmúlt másnapra és megint csak akkor jelentkezett, ha bedugtam az ujjam. (persze mindig tisztán, abból a célból, hogy fáj-e belül vmi). Végül elmentem orvoshoz és a candida albicans tenyészett ki, Gyno Pevaryl 3 db-os hüvelykúpot kaptam, amitől már a 2. napra el is múlt minden, a 3. kúp után meg végképp. Azóta sem volt candida fertőzésem. :)

Gondolom sok tényezője lehet annak, hogy valaki miért nem gyógyul ki belőle, csak nagysokára.

2011. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!