Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat...

Első nőgyógyászati vizsgálat szűzen hogyan és egyáltalán biztos hogy szűzen? Mire kell számítani, mit és hogyan csinál? Mi a különbség a sima nőgyógyászati és a citológiai vizsgálat között? Van egyáltalán különbség? Lennt

Figyelt kérdés

Az orvos észre veszi ha szűz vagy?És akit megújjaztak az még szűz(két úját teljsen berakta,a mmutatót és középsőt),vagy annak átszakadt már a sz.hártyája(nem véreztem és csak kicsit fájt az elején)?Hogyan vizsgál?Használ valami sikosítot(mert azért azt a kacsát csak úgy ha felrakja biztos fáj)?Mennyire fáj?Minden érdekel,részletesen,de csak az igazat.FONTOS

Már 25 vagyok,de még sose mentem el,mert minden orvostól nagyon félek.


2011. ápr. 7. 19:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nincs a környéken egy nőgyógyász orvosnő, akihez elmehetnél? Még magánrendelésre is megérné talán, ha pénzbe kerül is, de lenne egy szorongást megtörő tapasztalatod, és ha szimpatikus, akkor hozzá járhatnál ezután. Sztk-rendelőkben is vannak orvosnők, lehet jót találni köztük is. Érdeklődj a környéken, mások kit ajánlanak. Az első dokit meg nagy ívben kerüld ezután. A nőgyógyász választása nagyrészt bizalmi dolog, az ember elmegy utána 20-30 km-re is, ha szükséges inkább, mint egy vadidegenhez. Én is visszajárok inkább ahhoz, akinél szültem (pedig azóta elköltöztünk 30 km-vel távolabbra).
2011. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A reklámot nem én tettem a végére! Eléggé idegesítő, máskor is odabiggyesztettek már hasonlót és úgy néz ki, mint ha én reklámoznék valamit.
2011. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató válaszokat.Magán orvoson gondolkodom,csak nem tudom hogyan vezessen fel neki,hogy még valószínűleg szűz vagyok,mert félek a reakciótól,hogy lenézne.Meg van egy munkatársam aki hozzá jár,mi van ha kifecsegné az orvos hogy még szűz vagyok,tudod ezzel nem dicsekszem,elég rossz érzés amúgy is.Szóval félek,hogyan is közöljem hogy alapból nagyon félek az orvosi vizsgálattól,még nem is voltam,félek mi van ha letol érte.

Férfi orvosról egyről hallottam hogy jó,meg ügyes,csak éppen akik járnak hozzá,már rég nem szűzeket és félek is hogy ha aki már nem az8szűz) annak feszülő érzés a vizsgálat,akkor nekem meg lehet hogy eléggé fájna.Sajos otthon meg sose volt jó ilyen téren a kapcsolatom az anyámmal,nem szoktam ilyesmit elmondani,mert nem tudja tartani a száját és még kifecsegné valakinek,hogy orvoshoz megyek,meg először,a szűzességemről is ezért nem beszélek vele,mert még elmondaná valakinek,de eleve úgy tudja már voltam valakivel,meg másoknak is ezt mondtam mindig is.Nem azt mondom rossz anya,de én kora érő voltam 10,5 évesen már volt mensim és csak annyit beszéltünk,hogy betétet kell használni,meg lehet folyásom,de azt hogy annak milyen mennyiségűnek kell lennie,vagy bármi mást sose.Eleve ilyen téren bizalmatlan vagyok,csak ilyen helyeken merek nyíltan beszélni.De azt hiszem egy jó orvost kell találnom,akivel esetleg vizsgálat előtt lenne időm pár percet beszélni és elmondani a félelmeim és akkor talán óvatosabb lesz,meg megértőbb.A pénz nem sajnálom,évente,két évente egyszer ki lehet bírni,ennyit megér.

2011. ápr. 10. 10:37
 14/19 anonim ***** válasza:

Ugye, ezt nem gondolod komolyan, hogy az orvos kifecsegi, hogy még szűz vagy?! Bocs, de egyrészt, ez nem egy szenzációs hír, másrészt az orvos titoktartásra (is) felesküdött - már orvostanhallgatóként. Nem hinném, hogy egy magánrendelést folytató orvos azzal tölti a drága idejét, hogy a betegeivel a többi betegéről pletykál (ezzel az épeszű pácienseit elriasztaná), miért tenné?? Az egyértelmű, hogy a vizsgálat elején közölni kell vele néhány tényt, de ezek közül csak egy a szüzesség kérdése, és őszintén szólva orvosi szempontból túl nagy jelentősége nincs. Neked miért ilyen fontos ez a része? Túl kellene már ezen lépni.

A vizsgálat kellemetlen, persze, de egy injekció is jár minimális fájdalommal, mégse csinálunk belőle a kelleténél nagyobb ügyet. Ha ekkora gondot jelent ez a téma, érdemes lenne pszichológussal beszélni róla, hogy letehesd a terhét az alaptalan aggodalmaknak.

2011. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondom, de a kérdező szerint lenéztem...
2011. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de nem maga a szüzesség kifecsegésére gondoltam és azért írtam ne hogy véletlenül elszólja magát valaki előtt az orvos,mert volt hogy elmentem simán a háziorvosomhoz még régebben és elszólta magát egy másik általam is ismert betegről,az asszisztenssel beszélgetet épp.Véletlen volt,de megtörtént.De mindegy,senkit nem akartam ezzel megsérteni.
2011. ápr. 12. 18:26
 17/19 anonim ***** válasza:

Menj olyanhoz akinek van uh-ja

(Akkor nem kell tapogatni)

2015. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Remélem azóta megoldódott a problémád.

Egy pszichológus nem ártana neked, mert ez tényleg túl aggódó, szorongásos betegség :(

Nem kell félni a nőgyógyásztól (meg amúgy sem az orvosoktól), remélem azóta már te is rájöttél. Ráadásul minél jobban félsz, annál szűkebb leszel lent és annál jobban fáj. El kell engedned magad, pár perc a vizsgálat és kész is.


Azzal pedig nem értek egyet, hogy azért, mert szűz vagy még 18-25 évesen is ne járj nőgyógyászhoz! Ez fontos! Évente egyszer igazán belefér az ember idejébe! És nem csak szexuálisan terjedő betegségek léteznek!

Annál rosszabb, ha 30 évesen kerülsz először hozzá és úgy izgulsz, mint egy 16 éves.

2015. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nem ciki egyáltalán ha szűz vagy 25 évesen, az sokkal gázabb hogy némelyek már 13-15 évesen szexelnek! én a helyedben inkább büszke lennék rá ;)
2017. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!