Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gomba okozhat hosszútávon...

Gomba okozhat hosszútávon meddőséget?

Figyelt kérdés

Közel 2 éve alhasi panaszaim vannak. Nemrég sikerült kideríteni, hogy húgyhólyag gombám van.

Az lenne a kérdésem,hogy hosszútávon okozhat-e meddőséget, ha esetleg a méhre vagy a hüvelyre is átterjed.


2011. ápr. 9. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Kezeletlenség vagy félrekezelés esetén olyan gyulladásos folymaatokat indíthat el, amiknek lehet ilyen következménye. Gimiben volt egy osztálytársam, aki valamiféle gomba miatt lett meddő, mert nem mert nőgyógyászhoz menni hónapokig, csak akkor, mikor már nem tudott felegyenesedni a görcstől :S
2011. ápr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, de azért ne ess pánikba! Ha megvan mi a probléma, és kezelnek vele, akkor nem lesz semmi gond. Megkérdezhetem hogy milyen tüneteid voltak, és hogyan jöttek rá, hogy ez okozza az alhasi panaszokat?
2011. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:)

Nagyon félek ettől:(

Egyszer strandon voltunk, és utána pár nappal éreztem,hogy nagyon fáj a hasam alul és az is mikor pisilek. Először meg sem vizsgáltak, egyből rámondták, hogy hólyaggyulladás.

De nem gyógyultam meg, folyamatosan orvoshoz jártam és állandóan félre diagnosztizáltak. Lassan 2 év telt el azóta, hogy rájöttek. Remélem most már sikerül meggyógyulnom...

2011. ápr. 9. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Már felismerték, és kezelnek az a lényeg, így valószínű akadályozott az, hogy a gomba továbbterjedjen. Nagyon kell ezzel vigyázni, pont a párom mesélte néhány hónapja, hogy valami távoli ismerőse ugyanígy szedett össze valami fertőzést (nem gombát) egyszer régen, nem ment orvoshoz, és az évek alatt hastájékról átterjedtek a baktériumok a szívére, majd egyik percről a másikra összeesett és meghalt. Baromira le volt döbbenve mindenki, egy fiatal lányról van szó, nem is értem miért nem képesek felfogni a fiatalok hogy az ilyen megbetegedés nem egy nátha, amit figyelmen kívül lehet hagyni! Nagyon jól tetted hogy orvoshoz fordultál, és ha már megvan a diagnózis nem kell aggódnod, egyszerűen csak légy erőszakos, és ne hagyd hogy lepattintsanak addig, amíg valóban gyógyultnak nem érzed magad!

Én nőként mindig igyekszem pozitívan gondolkodni, nekem a felfázással van évek óta problémám, amin képtelenek segíteni. Én is rettegek attól, hogy meddő leszek, de bármit csinálok, akkor sem javul a helyzetem. Nem lóg ki a derekam, nem járok mezítláb, nem ülök le sehova, ami kicsit is hűvös lenne, stb. Nem tudom ehhez hogy lehet, de próbálok pozitívan hozzáállni... egy ilyen hírre felkészülni nem lehet, még is próbálom elfogadni, hogy ha esetleg úgy alakulna, a méhem akkor is megmarad (legalább), így ha mesterséges úton is, de megtapasztalhatom milyen édesanyának lenni. Nehéz ezt kimondani, de még mindig ez a jobb eset, mintha valamilyen daganatos megbetegedés miatt az egész női nemi szervemet kikapnák.

2011. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Közel 3 évig szenvedtem candida okozta petefészekgyulladásban miután előtte 6 évig nem sikerült kikezelni a hüvelygombából.

Az összes létező orvost a közelünkben megkérdeztem arról, hogy okozhat-e meddőséget a candida. Volt aki azt mondta a gomba nem terjed a hüvelynél tovább, volt aki egyértelmüen azt mondta hosszú idő után lehetséges kismedencei fertőzés és ebből kifolyólag meddőség.

De még ha igy is van, ez a meddőség nem visszafordithatatlan mert petevezetékek átfúvásával vagy lombikbébi programmal lehet még babánk nekünk is.

Az én sztorim egyébként annyi lett, hogy az alhasi fájdalmaim miatt belgyógyászatról a nőgyógyászhoz kerültem(legalább 15 alkalommal jártam utóbbinál) ám legtöbbször negativ lelettel távoztam. Egy ízben azt mondta egy 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkező nőgyógyász szakorvos hogy szerinte ez az alhasi fájdalom nem nemi szervi eredetű, hanem a belek miatt lehet. Ezt követően figyelmem arra területre összpontosult, figyeltem magam a fájdalom székelés után mindig megszűnt ezt eddig is észrevettem de nem gondoltam összefüggésre. Elkezdtem béltisztítani, természetgyógyászhoz járni és hamarosan a spontán időnkénti fájdalmak is eltűntek!

Kismedencei gyulladásom ha volt is valaha, megszűnt! De mivel ezek a szervek elég közel vannak egymáshoz, ha a bél be van gyulladva akkor lehetséges diszkomfort érzés az alhas egyéb részein is de ez még nem jelent kismedencei gyulladást! Ma már tudom, hogy a candida mindig a vastagbélből indul!

2011. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!