Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallottam arról, hogy bizonyos...

Hallottam arról, hogy bizonyos nemi betegségek ha nem kezelik ki rendesen meddőséghez vezetnek. A gomba is?

Figyelt kérdés
Már 3-4 éve szenvedek a hüvelygombától. Egyszerűen képtelenség kikezelni. Megcsinálom a szokásos kezelést, amit az orvos előír, majd 1-2 hónap múlva újra előjön. Egyre jobban félek, hogy ettől meddő leszek. Ugye nem?
2011. ápr. 11. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A gombafertözés okozhat meddöséget.

2. Nem elég, ha téged kezelnek, a partneredet is kell, mert különben visszafertöz.

3. A tanga rendszeres viselete is elösegiti a gombafertözéseket - mivel a legtöbb hüvelygomba a székletböl kerül a hüvelybe, a legtöbbször a végbél rossz módszerü letisztitása miatt, de a tanga is odaviszi a fertözést.

4. Ha semmi eddigi kezelés nem használt (és nem visszafertözésröl van szó, akkor feltétlen kórokoo- tenyésztést kell végeztetni, mert nem minden gombafertözésre hatásos ugyanaz a szer.

2011. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de sajnos benne van a pakliban.

Engem is kezeltek hüvelygombával többször is, de a méhszájseb fagyasztása óta (lekopogom) semmi bajom.

Nem lehet, hogy nálad is ez a baj? Mármint méhszájseb?

2011. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam pontosan ugyanez volt a helyzet. Más okokból (pco) diétázni kezdtem és ahogy lenulláztam a finomított cukor bevitelem, elmúlt a gombás problémám. Az orvos szerint is van összefüggés. Próbáld ki, egy-két hónapig simán tudod tartani a 160g szénhidrát diétát, és meglátod, visszatér-e a probléma. Ha már évek óta szenvedsz, megéri megpróbálni.
2011. ápr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A partneremet is rendszeresen kezeljük, de már óvszerrel is védekezünk. Tangát már direkt emiatt nem hordok, fürdőbe se járok soha, komolyan mindent megteszek annak érdekében, hogy ne jöjjön vissza. Méhszájseb még szóba se került. Azt hiszem orvost váltok, talán az új gyógyszerrel áll elő. Ez az orvosom csak ezt tudja szajkózni...

A diéta meg az én esetemben kizárt! Így is alig bírom tartani a keservesen megszerzett 53 kilómat! Még csak az hiányzik hogy diétázzak és lefogyjak :S

2011. ápr. 11. 23:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ezt a kérdést én is feltettem az orvosomnak, mert hasonló problémák velem is előfordulnak. Ő azt mondta nem okoz meddőséget, mert nem mélyen, fent a méhnél van a fertőzés, nem jut el a petefészekhez, vezetékhez. Ha, nem jut el...!

Hittem is, meg nem is...

Amit tudok javasolni, az a candida kúra. És írtad, hogy kevés kiló vagy, de hidd el, nem gond. Én 46 kilósan csináltam, és ha okosan csinálod, nem fogysz le. Teljes értékűen kell táplálkozni, azon a kereteken belül, amit a diéta megenged (sajna nem sok mindent:).

De hidd el, végleges megoldást a táplálkozásoddal tudsz elérni, nem hiába mondják, hogy a "halál a bélben lakozik".

Segítségként egy link (nekem sokat segített): [link]

Ajánlom a cikk után a hozzászólásokat.

És még egy dolog: Én vettem a gyógyszertárban neomagnol nevezetű fertőtlenítőt, abban a fehérneműimet beáztatom órára (ha ilyen fertőzéses gondom van), majd kimosom őket 60 fokon. Van aki vasalja is őket, azt már az enyémek nem bírnák ki:)

Remélem segítettem, jobbulást:)

2011. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!