Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon félek a menstruálástól!...

Nagyon félek a menstruálástól! MIKOR JÖN MEG A MENSTRUÁLÁS (úgy általában, mert tudom hogy mindenkinek máskor)? Egyébként milyen érzés? És melyik BETÉT A LEGJOBB? (mert az tuti hogy nem fogok tampont használni) :-/

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 11:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Nő már a melled? Szőrösödik a puncid és a hónaljad? Van fehérfolyásod? De egyébként tényleg mindenkinek máskor, de legkésőbb 16 éves korodig kell megjönnie.
2011. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

nincs mit félni tőle. én 13 éves voltam, amikor először megjött. elsőre kicsit ijesztő lehet, de hamar hozzászoksz majd, amikor majd havonta megjön. nekem annyi volt, hogy fájt előtte a hasam, olyan különösen, amilyet eddig még nem tapasztaltam. de ez el is maradhat akár, nem mindenkinek fáj a hasa.


tampont elsőre nem is nagyon javasolják, eleinte én is betétet használtam. libresse-t vagy always-t, az meg, hogy milyen méretű kell, majd attól függ, milyen erős a menstruációd.

2011. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

nekem 13 és fél évesen jött meg,de én eleg vakony alkat avgyok. ha te husisabb avgy,akk lehethogy hamarabb fog megjönni. szerintem az always betetek a legjobbak és a naturals-kamillas.

semmi különös erzes nincs-nálam,csak néha érzem ahogy csurog :// picit kellemetlen erzes.de nem faj. persze van akiknek görcsöl a hasa. lehet,hogy csak egy picit,lehet,hogy nagyon.

hogy mikor jön meg? azt nem tudhatja senki pontosan. de valahol azt olvastam,h a cicik növekedesenek kezdete utan 2evvel. de hogy ez igaz-e nemtudom,mert nem szamoltam:D

amugy meg ne felj a menstrualastol. valoszinu először csak barnas foltot fogsz latni a bugyidon. ne ijedj meg. és szolj anuykadnak:)

2011. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell tőle félni, és mindenkinek máskor jön meg... Nekem 9 évesen jött meg, szerencsére voltam annyira kíváncsi, hogy óvodásan mindent kihúztam édesanyámból, ami ehhez kapcsolódik, szóval nem ért váratlanul. Én az Always Ultra Night-ot szerettem/szeretem a legjobban, mert nagy mennyiségű a menstruációm, és ez felfogja. Egy betegség miatt nem szabad tampont használnom, de fel kell készülni, a betét nem túl kellemes.
2011. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 évesen jött meg, most 15 vagyok, én Alwayst használok, ha meg már kevesebb van az 5-6. napon akkor vékonyabbat és Naturellát! Tampont nem hiszem hogy fogok használni, csak esetleg ha idősebb leszek! Nekem sajnos elég rendszertelen volt az elején, volt hogy 2-3 hónapig meg se jött, és csak picit szokott fájni a hasam! 15L
2011. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

ma 12:04

Nem függ a vékonyságtól. :) Én vagyok, akinek 9 évesen jött meg, de világéletemben nagyon vékony voltam (amikor megjött, akkor 160 cm, és 38 kg, most 168 cm és 48 kg vagyok). Inkább a genetika függvénye, mint az is, hogy mennyire fog fájni (én sajnos nagy görcsöket örököltem).

2011. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

jaj,akkor bocsi:)

csak abbol gondoltam,h nalunk az osztalyban igy volt az arány: a duciknak hamarabb a sovanyaknak kesőbb:D

2011. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Én 14 éves vagyok, és még nem menstruálok, de hamarosan fogok mert már egy jó ideje fehérfolyásom van, meg nő a mellem...stb. Szóval, szerintem ne félj, én se félek. Ez egy tök természetes dolog. Az osztályomban már szinte minden lánynak már megjött. Egy ideig azt mondtam magamnak hogy milyen érettlen vagyok, de aztán rájöttem hogy sokkal jobban jártam mint ők. Minden hónapban görcsölnek a vérzés miatt, kényelmetlenül érzik magukat. Szóval, én örülök hogy még nem jött meg, sajnos nem sokáig lesz már így...
2011. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
nekem 12 évesen jött meg,használok tampont is (tudni kell hasznélni nem kell félni tőle ob forever;))betétet always ultra super plust használok,éjszakára meg night-ot az jó nagy mindent felfog,nem kkel féni ezektől a dolgoktól,meg kell ismerni őket;)
2011. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%

Nekem 13 évesen jött meg, az első kettő csak barna volt, de aztán már rendesen. Nekem spec. nem fáj, örülj neki, ha neked se fog. Először nagyon rosszul éreztem magam, kellemetlen volt, a miért én? volt a fejemben, de másnap el kellett utaznom egy hétre nagyihoz u.h. tuti első hét volt :S

Nem kell félni, tök természetes. Én is betétet használok, tampont majd csak ha rákényszerülök. (sport v. nyaralás miatt) Néha érzem hogy folyik, de a betét se kényelmetlen már pár perc után.

Ne félj! Nyugi! Sok sikert ;)

2011. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!