Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombám van, egyre...

Hüvelygombám van, egyre rosszabb. A menstruációm ma vagy holnap legkésőbb meg fog jönni. Mit tehetnék, mert nagyon fáj, hiába kenem krémmel?!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak erre kúpok, Canestent vény nélkül is kapsz, bár nem mindig hatásos. Nőgyógyász tud írni jobbat, csak ahhoz el kell menni ugye... Egyébként honnan tudod, hogy hüvelygomba? Baktérium sokkal több van, ami fertőzést okozhat, és arra gombaölők nem hatnak. Szóval ha nem múlik, irány a nőgyógyász, ha lehet, még a vérzés előtt, aztán utána lehet használni a felírt kúpot.


Addig is, a vérzés idejére érdemes lehet 1-2 csepp teafaolajat csöppenteni a tamponra, nagyon jól fertőtlenít. Csak vigyázz, hogy tényleg ne legyen több 1-2 cseppnél, mert nagyon erős.

2011. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

doki


és ha fáj, akkor gyulladás van, lehet a menzeszed is kimarad

2011. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sokszor volt már hüvelygombám mostanában, ezért tudom hogy ez az, sajnos. A doki csak jövőhét csütörtökön fogad, ami elég későnek tűnik. Canestent a vérzésem miatt nemtudok most használni, pedig általában segít.
2011. ápr. 27. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan sokszor van és nem használ egyik kezelés sem és folyton előjön akkor nem gomba, hanem lehet egy egysejtű ostoros is, arra nem hatnak a gombakrémek, csak speciális antibiotikum és tenyésztéssel mutatható ki biztosan.
2011. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha sokszor volt hüvelygombáda közelmúltban, akkor főleg el kellene menni dokihoz, mégpedig egy megbízhatóhoz. Én is hasonló cipőben jártam elég hosszú ideig, semmi nem segített tartósan, aztán begyulladt, lázam volt hetekig, összevissza véreztem, 3 orvos nem tudta, mi bajom. Végül egy negyedik elárulta, hogy a fogamzásgátlótól van. Ez nem túl ismert tény, de a gyógyszer meggyöngíti a hüvely természetes védekező rendszerét, és onnantól nyitva a kapu mindenféle fertőzésnek. Minél többször kaptad már meg, annál könnyebben fertőződsz meg újra. Ennek még az is lett a folyománya, hogy lett egy méhszájsebem, amit külön kezelni kellett, és 4 orvos, meg kb. 1 év kellett, amíg ez kiderült. És ha valaha akarok még gyereket, tablettát soha többet...


Ne csináld végig ugyanezt a kálváriát, ha ismerős a történet, inkább keress egy megbízható orvost, ne házilag kenegetsd.


19.31-es voltam

2011. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kenettenyésztést csinált a dokid?
2011. ápr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz!
2011. ápr. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz, vegyen kenetet, abból minden kiderül.

Ha sokszor volt gombád mostanában, nagy rá az esély, hogy ez is az, mert sajna visszatér.

Ha ennyire megkeseríti az életed, egy alapos candida diétás és életmódváltás mindenképpen iktass be, tartósan csak az fog segíteni.

Egy kis segítség ehhez: [link]


És a teafaj illóolaj cseppentése tényleg ajánlott.

Jobbulást!

2011. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!