Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mandula műtétem lesz 19 éves...

Mandula műtétem lesz 19 éves vagyok és nagyon félek? Tapasztalatokat várok és hogy mivel lesz rosszabb vagy jobb?

Figyelt kérdés
Dunaújvárosban műtenek, írjatok minnél többen mert nagyon félek:(
2010. okt. 6. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahogy én emlékszek 10 percnél nem tart tovább csak ülsz a székben tátott szájjal amíg kiveszi aztán pár napig fáj de gyógyszerrel ki lehet bírni. Azóta ha megfázom nem lesz gennyes a torkom nincs olyan érzés hogy nem birok
2010. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
szia engem 14évesen műtöttek,nagyon féltem,de ki lehet birni,engem érzéstelenitettek,befujtak a számba egy zsibbasztó kék sprét,és 20 30 perc alatt kint is voltam.utánna volt rossz mert nem nyelhettem,és egyfolytába törölnöm kellett a számat addig amig nem sima nyál jött.jobb oldalt feküdni.ne aggódj nem lessz semmi gond.mégegy amikor szedik nekem azt mondták lélegezzek egyenletesen és igy könnyebb lessz,és igy lett.
2010. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*nyelni
2010. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

altatás? vagy érzéstelenítés a jobb??


Tőlem kérdezte a doki és mondtam hogy majd altatást szeretnék....

Ismerem magam tudom hogy ugrándoznék ha éreznék valamit is, jobb lenne ha aludnék.....

2010. okt. 6. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia engem 27 évesen mütöttek vele,és tudtam mire számithatok,mert műtőssegéd vagyok.Nem egy jo dolog,pláne ha dohányzol.Akkor öklendezel egész idő alatt.Ill.utána a nyelés olyan,mintha tüzes golyót nyelnél.De egy napot kibirsz,én is kibirtam,és másnap már sokkal sokkal jobb volt.
2010. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
másnap az jobb lessz az biztos,csak az az egy nap.
2010. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Engem tavaly nyáron műtöttek, én is most töltöttem a 19et. Altattak. Műtét előtt kaptam nyugtatót, attól bepunnyadtam, a műtétből pedig semmire nem emlékszem, mert végig aludtam, nem tudtam magamról, szóval attól nem kell félned. Utána, mikor felébredtem, nagyon furcsa érzés volt, hogy valami hiányzik a torkomból. Orrot kellett fújnom, ez szintén nagyon furcsa érzés volt. Én nagyon szerencsés voltam, egsz könnyen tudtam nyelni. Nem mondom, hogy nem fájt, de tudtam nyelni. A legrosszabb éjszakánként volt, mikor alvás közben kiszárad ugye picit a szájüreged. De megvolt adva, hogy napi maximum 4 db-ot szedhetek be a fájdalomcsillapítóból és napközben inkább átvészeltem a fájdalmat, hogy éjszakára maradjon még és úgy egész kibírható volt. Én Panadolt szedtem, nekem nagyon bevált, de biztos neked is ajánl majd valamit az orvosod. Ami még nagyon nagy fájdalomcsilalpító, az egész napos és éjjeli jegelés jégakkuval. Emelett egyél sok fagyit(kivéve csokisat-azt nem szabad). Ne izgulj, túl lehet élni :) És két hétnél tovább nem fog tartani ;)

2010. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos én dohányzom:(

köszönöm mindenkinek a bíztatást:S

2010. okt. 7. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!