Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi ez a duzzanat odalent? S...

Mi ez a duzzanat odalent? S mitol?

Figyelt kérdés
az egyik kis szemerem ajkamon van egy duzzanat,olyan mindha egy uveg golyo lenne ott.. faj is meg minden,s nem tudom mitol kerult oda.. mi-mitol lehet ez?s elfog mulni? mit tegyek ellene? s ha elmulik mikor??? Nogyogyasz az utolso akihez menni akarok,eddig csak a noveremnek szoltam,varjak meg egy kcisit hatha elmulik? vagy ha rosszabb lessz akkor mit tegyek?? elore is koszonom
2009. márc. 6. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp mutasd meg egy orvosnak. Nem kéne megvárni, hogy rosszabb legyen.
2009. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj,de ha a nőgyógyász az utolsó akihez mennél,akkor itt mit vársz?Senki nem tud neked látatlanban diagnózist felállítani.Ne legyél már ennyire gyerekes,vagy nagyon fiatal vagy?Akkor is az orvos a megoldás.Kérd meg anyukádat vagy a tesódat,hogy kísérjen el.Nekem szülés után volt ilyen,de én megmutattam a nőgyógyászomnak,mert érdekel az egészségem.Ezt javaslom neked is,mert ez a legbiztosabb.

Tudod volt egy barátnőm,aki szintén nem szeretett nőgyógyászhoz járni.Amikor a középső gyerekemmel voltam 9 hónapos terhes akkor temették el,méhnyakrák végzett vele.Ez nagyon is megelőzhető lett volna.Így ért véget a mi 19 éves barátságunk,és így lett árva 2 kislány.

Neked valószínű semmi komoly bajod,de sosem lehet tudni.

Remélem megijesztettelek annyira,hogy orvoshoz fordulj.

2009. márc. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
en azert mondtam hogy az orvos az utolso akihez mennek,mert meg fiatal vagyok,sohase voltam,s nem akarom hogy egy aprosag miatt ami meg nem tudom hogy az-e vagy sem, (ezert is irtam ki ide hogy megtudjam,hatha valaki tudja ra a valaszt)...de ugylatom mindenki az orvost javasolja,nem tudom mit csinalok majd,noveremnek elmondtam o azt mondta,hogy varjak par napig hatha csak csak begyulladt,vagy mi s az elmulik egy ido utan...de ha rosszabb lessz akkor elmondom anyukamnak is s meglatom o mit fog mondani... koszonom hogy irtatok!
2009. márc. 7. 00:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, a kisajkamon egy babszemnyi-borsónyi tömör kis göb, érintésre nagyon fájdalmas. Én elmentem nődokihoz, kiderült, hogy zsírmirigy gyulladás, magyarul egy pattanás. Magától is kifakadt volna egy idő után, de a doki azt mondta, hogy inkább megszúrja, mert még napokig fájna. Hát nem volt kellemes, de így egy perc alatt megszünt létezni és azóta sem nőtt vissza. Elképzelhető, hogy nálad is ez van, ha nagyon félsz a dokitól várj még pár napot, mert ha egyszerű zsírmirigy gyulladás, akkor magától kifakad v. felszívódik, nem igényel orvosi ellátást, viszont ha egy hét múlva is ott van, akkor keress fel egy nődokit.
2009. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azért javaslom, hogy menj el nőgyógyászhoz, mert jobb először egy ilyen - valószínűleg kis semmiség - miatt elmenni, mint ha komolyabb bajod van. Máig él bennem az első látogatásom élménye. Elkaptam vmi csúnya fertőzést, előfordul akkor is az emberrel ha nem él nemi életet. Én ezt nem tudtam, azt hittem van egy daganat a hüvelyemben! Irtózatosan be voltam rezelve, remegtem mikor be kellett menni a rendelőbe. Kiderült, hogy a gyulladás miatt megdagadt a méhszájam és én azt hittem daganatnak. Kaptam gyógyszert, hamar elmúlt. Ma már csak nevetek magamon ha visszagondolok. Még mindig utálok nőgyógyászhoz járni, de ha úgy érzem kell, elmegyek és már nem is félek tőle:)
2009. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:) hat,az utolsonak azt irnam,hogy en is azt hittem az elejen hogy valami daganat,vagy mar hirtelen nem is tudom hogy mit hittem...de az utolso elottinek a valaszan viszont elgondolkoztam,mert nekem is ugyan az van,legalabbis nagyon nagy ra az eselye,mert a leiras alapjan eggyezik azzal ami nekem van.varok egy hetig hatha elmulik magatol,ha nem elmegyek nogyogyaszhoz...:)koszonom
2009. márc. 7. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen zsírmirigyek, vagyis pattanások nekem rendszeresen szoktak lenni,ha míg ki nem pukkan kellemetlen, de vegyél olyan sebtapaszt ami nem ragad bele a nedvedző sebbe ( ha így kéred a patikus többet is tud neked mutatni), meg vegyél betadin krémet vagy hasonló nyílt sebre való fertőtlenítő sebgyógyító hatású krémet és azzal ragaszd le míg nagyjából el nem múlik, ez kb 3-4 nap. Ha nagyon félsz elmehetsz orvoshoz és kell is nőgyógyászhoz járni,de ez amúgy sem nőgyógyászati hanem bőrgyógyászati probléma.
2009. márc. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen,erre mar rajottem,hogy ez egy olyan valami ami kitud durranni...tegnap kidurrant s irtora fajt,lejebb ment a merete,de meg mindig megvan egy kicsit duzzadva vagy mi...remelem nem lessz tobb ilyen:S ha megis akkor elmegyek a gyogyszertarba s veszek olyanokat maiket javasoltal.koszonom mindenkinek a segitseget. Minden nap tanulok s tapasztalok :)
2009. márc. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!