Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon éjszakára tényleg...

A tampon éjszakára tényleg egészségtelen?

Figyelt kérdés
Persze 5 óránként kicserélem, de vannak akik azt állítják, hogy nem túl egészséges. Viszont én meg rosszul vagyok, ha csak betétet használok, egyszerűen megőrjít hogy összevissza folyik, meg minden.
2011. ápr. 29. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Semmi bajod nem lesz, ha éjjelre is tampont használsz. Én is azt használok, éjjel általában még kevesebb is a vérzés,mivel nem mozogsz és vízszintesen fekszel.Nekem még soha nem lett semmilyen fertőzésem attól,hogy hosszabb ideig volt bent a tampon.Este, lefekvés előtt helyezd föl, amikor fölkelsz egyből cseréld ki és ennyi.
2011. ápr. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is olvastam, a tájékoztatójában is benne van, de mégis használok éjszaka tampont, mert úgy ahogy mondod, utáltam, hogy érzem, hogy folyik össze-vissza. Mikor még kisebb voltam (12-13 éves) és nem használtam tampont csak betétet, akkor sokszor volt, hogy éjszakánként átázott még a lepedőm is, mert hiába volt bent betét, azon szinte egy csepp sem volt, mind máshova ment... Mondjuk akkor még sokkal erősebb volt a vérzésem is, azóta normalizálódott, mostmár a tampont mikor felkelés után egyből kihúzom, szinte alig látszik rajta valami. Biztos megvan a veszélye a fertőzésnek, de szerintem ha 6-8 órát alszol, és ez alatt nem telik meg a tampon, akkor nagyon kicsi az esély, hogy baj legyen.
2011. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Én soha nem használok éjjelre tampont, úgy hallottam, hogy sok veszélye van. Ha éjszakai betétet és "szoros" bugyit használsz, nem fog folyni sehova.
2011. ápr. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23:27-es vagyok. Nekem éjszakai betét mellett is folyt, mondjuk nekem tényleg nagyon erős volt a vérzésem. Általában az volt a baj, hogy a betét elvezette hátra a legszéléhez, ahol pedig kiszivárgott, és a bugyimon keresztül foltot hagyott a pizsamámon és a lepedőmön is. Valahogy sose akart passzolni. Rosszul voltam mikor éjjel felkeltem és olyan érzésem volt, mintha bepisiltem volna. :S
2011. ápr. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ugyanez van velem is, hiába használok éjszakai betétet szoros bugyival, szinte mindig átázok. Ráadásul egyáltalán nem érzem higénikusnak, mert nem mindig lenne időm reggel mondjuk letusolni gyorsan.
2011. ápr. 29. 23:45
 6/7 anonim ***** válasza:
énis tampont használok éjszakára,szerintem semmi baj nincs ezzel,ob supert használok,megvagyok elégedve vele;),de éjszakai betétet is használtam azis bevállt most erre kattantam rá;)de azért még beteszek egy szárnyasat is a biztonság kedvéért,biztonságos a tampon északára is,ob forever
2011. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én reggel,amikor felébredek,imádok még ébren is az ágyban fetrengeni,de amikor megjön akkor ahelyett hogy kényelmesen pihennék,és reggel lustálkodnék,csak azt figyelem,hogy ott folyik össze vissza,meg ragad és vizes..Ráadásul mintha be lennék pelenkázva,amikor néha amúgy is bugyi nélkül húzom fel a pizsimet,ahhoz képest iszonyú kényelmetlen...Na a második mensimtől már tampont használtam.

Mikor megjön:

első nap,akkor 4 cseppes betétet teszek,mert ha be akarom tenni a tampont,azonnal megduzzad.

Utána második naptól 4-3 cseppes tampont

éjszakára első-második nap 4 cseppes tampont,aztán harmadik naptól estére már csak 3 cseppeset.De azért néha betétet is cserélek,ha a tampontól kiszáradna.Nekem a mensi csomagom:Egy 8 darabos OB szuper tampon,16 db Ob normal tampon,egy 8 db-os light days ob,vagy 16 db-os ob mini,és egy csomag 4 cseppes betét

2011. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!