Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fáj a végbelem minden...

Nagyon fáj a végbelem minden wc-zés alakalmával és vérezni is szokott. Már használtam kúpot, de nem sokat segített. Sajnos kis dudort is érzek. Hogyan lehet segíteni orvosi beavatkozás nélkül? Ugye ez nem vezethet ez végbél vagy vastagbél rákhoz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 8. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a kúp nem használt akkor állapotod indokolná, hogy orvoshoz fordulj. Tudom, hogy nem szívesen fordul ilyen panaszokkal az ember orvoshoz, de rég túl lennél már rajta, és minél tovább halogatod annál többel kötöd be.
2009. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Orvossal vizsgáltasd meg mindenképpen. Ha csak aranyered van, és nem olyan rossz állapotban, hogy már műteni kellene, akkor arra kell nagyon odafigyelni, hogy ne legyen kemény a székleted. Azon kívül az intimtorna is segíthet, mert azzal tornáztatod az izmaidat. Nagyon jó még a fejenállás, vagy ha az nem megy, akkor a gyertyaállás végzése minden nap, lehetőleg többször. Ilyenkor megszűnik a nyomás az érintett erekben. Amit én még az aranyeremmel csinálok: nagywécé után hideg vízzel lezuhanyozom, hogy meginduljon a vérkeringés.

De amit az elején írtam, nagyon fontos, hogy lássa orvos, és megvizsgálja, hogy mi is igazából a baj. Mert ha esetleg nagyobb a baj, akkor is jobb időben elkezdeni kezelni.

2009. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvosi vizsgálat kell, a szakterület neve proctologia.

A vastagbél betegségei si felmerülnek ilyenkor, nekem hasonló aranyeres panaszaim miattmár nem csak végbél, de vastagbél tükrözést is csináltak. (Hála Istennek a rákot kizárták valamennyin.)

Ne késlekedj!

2009. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az aranyér nem vezet rákhoz, ez csak egy tévhit. Ellenben a végbél esetleges daganatos megbetegedései okozhatnak olyan tüneteket, amit össze lehet téveszeni az aranyérrel. Ha házi gyógymódok nem használnak, akkor -mint fentebb írták- proktológushoz kell fordulni.
2009. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hagyd a fenébe a rákra utaló válaszokat. Menj el az orvoshoz mert szerintem ez egy aranyér-csomó . Nagyon egyszerű a sebészi kezelése, járóbeteg formában is csinálják, már évek óta. szóval, ne szorongj, menj orvoshoz!
2012. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!