Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet ez? Mellrákra gyanaks...

Mi lehet ez? Mellrákra gyanakszom!

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, van egy 2 éves fiam, aki 11 hónapig szoptattam. Mindig rendszeresen átvizsgálom a mellemet, olyan havonta 2X biztos. Ma este rémülten vettem észre, hogy a jobb mellem szélén, a hónaljtól jobbra csomó van a mellemben és tapintásra fáj is. Teljesen kétségbe estem, mert a családunkban előfordult már rákos megbetegedés.

Enyhén szólva is pánikba vagyok esve. Kedden tudok csak háziorvoshoz menni és ki tudja mikorra kapok beutalót a szűrésre. Valaki tapasztalt még ilyet?


2011. máj. 7. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni:) Persze menj el kivizsgáltatni, nem szabad elbagatellizálni a dolgot. De a rák ált. nem alakul ki annyira gyorsan, és te ugye havi 2+ vizsgálod magad. Plusz az elején nem is igazán fáj.
2011. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy csak egy becsomósodott tejmirigy,de lehet,hogy nem.Valóban járj utána. Nőgyógyászat,ultrahang,mammográfia,mintavétel.

Én 1 éve vagyok túl a kemoterápián,és pontosan ott volt a csomóm,ahol Neked.

2011. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én valami mirigyduzzanatra tippelek, azok szoktak fájni, a rákos csomó általában fájdalmatlan.Ügyelj arra, hogy a melltartó kosara megfelelő legyen, mert az is okozhatja vagy pedig enyhe gyulladás. Fordulj orvoshoz, aki meg fog nyugtatni.
2011. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kb. 2 hete vizsgálhattam, akkor még nem éreztem semmit.

Viszont fél éve más okból kifolyólag volt vérvételem és magas volt egy értékem, amire azt mondták gyulladás lehet a szervezetembe, de nem találtuk meg, hol lehet. Attól félek, hogy azt jelezte a vérvétel akkor is, és már baj van. Persze, nem akarok rosszra gondolni, de érthető, hogy bepánikoltam, van egy 2 hónapos fiam.

Tejmirigy nem nagyon lehet, hisz nem szoptatok több, mint 1 éve már.


Kedves második válaszoló, neked milyen tüneteid voltak? Azt olvastam, ha fáj, az jó, mert ha baj van, akkor még az elején tarthatok.

2011. máj. 7. 22:49
 5/7 A kérdező kommentje:
2 éves, nem hónapos a fiam. :o)
2011. máj. 7. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyelőre próbálj meg megnyugodni. Ha két hete még nem éreztél semmit, akkor azért tényleg nem tűnik valószínűnek a rosszindulatú daganat. Ha meg esetleg mégis az lenne, akkor tényleg az elején járhat a dolog.

Egyébként nekem menzesz környékén szokott becsomósodni a mellem, és némelyik iszonyatosan tud fájni.

2011. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A második vagyok.Én is egyszercsak észrevettem a jobb mellemben,inkább a hónaljhoz közel egy csomót.És igen is érzékeny volt tapintásra.Elmentem mammográfiára,és nem mondtak semmit.Annyira a hónaljamban volt,hogy szerintem nem látták.Eltelt egy év,mikor elmentem a szokásos éves nőgyógyászatra.A csomó nem nőtt,de érzékeny volt.A nőgyógyász átküldött ultrahangra,még ott mintát vettek.A szövetten megérkezése után 2 héttel műtöttek. Kivették,sugár és kemoterápiát kaptam.Ma már jól vagyok.

Járj utána!!!!

2011. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!