Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV szemölcsre gyanakszom,...

HPV szemölcsre gyanakszom, szörnyen meg vagyok ijedve. Lehet ebből nagyobb baj?

Figyelt kérdés
El fogok menni nőgyógyászhoz, de addig is szükségem van valamiféle megnyugtatásra, mert tegnap este óta gyakorlatilag nonstop erről olvasok, és rettenetesen érzem magam... A végbélnyílás mellett, és a gáton észleltem egy-egy "kinövést". Ha nem HPV, lehet valami komolyabb?
2010. okt. 14. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
De hát a hpv szemölcs nem olyan komoly dolog, hogy megijedj. Nekem simán leégették lézerrel, nem éreztem semmit és azóta nem is jött vissza semmi. A HPV-nek nagyon sok betegsége létezik, a szemölcs az egyik legártalmatlanabb. Szerintem minden felnőttnek van, csak van, aki azt sem tudja, hogy az az.
2010. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hagyd abba az olvasást és ne pánikolj.
2010. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szégyenlem a dolgot, olyan igénytelennek érzem magam tőle. Mégiscsak nemi úton kaphattam el, soha nem gondoltam volna, hogy ilyen helyzetbe kerülhetek
2010. okt. 14. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, ezt nem lehet nem el kapni. Ez ugyanolyan, mint más szemölcsök, aki érzékenyebb, annak van és kész.

Az anyajegyeidet sem szégyelled, gondolom. Erről nem tehet az ember ugyanúgy. És nem okoz semmilyen problémát.

2010. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért azt nem mondanám, hogy ugyanolyanok mint a közönséges szemölcsök... de attól ne érezd magad rosszul, hogy megfertőződtél a vírussal, egyrészt nem is biztos, hogy szexuális úton történt, akár közös WC-n - fürdőben is elkaphattad! Sajnos nekem is volt szerencsém hozzá, de ecsetelővel hamar elmúltak, s 1 éve nem is újultak ki!

A HPV vírus azon típusa miatt, ami a szemölcsöket okozza, nem kell aggódni, hisz ezek méhnyakrákot nem okoznak, viszont ha nem mostanában voltál, mindenképp menj el méhnyakrákszűrésre, mert sajnos lehet hogy több típusával vagy fertőzött - csak azért tudom, mert én is épp ezen mentem keresztül 1 éve , sajnos nekem a cytologiám sem lett jó, s bebizonyosodott, hogy olyan HPV törzzsel is fertőzött vagyok, amik később rákot okozhatnak... szóval mindenképpen menj nőgyógyászhoz!

Ne ess pánikba, kezelhető a dolog, és igazán nem kell szégyellni magad emiatt, hidd el nagyon gyakori betegség, nem is gondolnánk mennyien érintettek!

2010. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elnézés "mostanában NEM voltál" -t akartam írni!
2010. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Teljesen kiborultam, hihetetlen mennyiségű elrettentő sztorit olvasok a genitális szemölcsökkel kapcsolatban. Néhány napja vettem észre, holnap délután már az orvosnál fogok csücsülni... Merem remélni, hogy segít a helyzeten, hogy ilyen hamar orvoshoz kerülök vele.

Nagyon félek, csoda lesz, ha el nem ájulok majd a váróban idegességemben.

2010. okt. 15. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!