Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az aranyér mikortól számít...

Az aranyér mikortól számít súlyosnak? (Lennt a többi)

Figyelt kérdés

Külső aranyerem van régóta(megnéztem és hát kívül volt egy pici ér,egy pici dudor),nem volt vele nagy gondom,néha ha vastagabb volt a székletem csak akkor fordult elő(évente 2-3 szor valamikor még ennyiszer se) hogy kicsit vérzett,de igen jelentéktelen mértékben.



Leszögezném sose csípet vagy viszketet mint ahogy a reklámokban mondják.


Viszon a héten szintén vastagabb volt a székletem és előjött,(aznap többször kakiltam kicsit össze ettem mindent),nem vérzett szinte semmit,észre sem lehetet venni,de elkezdtem bicózni egy elég rossznak nevehető útszakaszon(zöcskölödös és kátyús)és nem tudom a kettő összefügghet vagy sem,de az van,hogy most nagyobb a dudor,eléggé észrevehető,meg kicsit be is van gyúlladva,nem vészes,de ha nem óvatosan nyúlok oda akkor érzem(ezért is néztem meg tükörnél,hogy mi van)



Orvoshoz nem akarom menni,meg nem is olyan komoly.


De minden info érdekelne,hogy mikortól veszélyes,vagy mikortól kell komolyabban venni?(Hisz hallottam hogy sok embernek van,valaki így szül és semmi baja)

Milyen javaslatokat tudtok adni?

Mit kellene a kezelése érdekében csinálnom?(gyógyszer,vagy élelmiszer/étrend változás stb.)

És ha komolyabbra fordulna akkor milyen orvoshoz szokta vele elmenni,az mit csinál,hogyan vizsgál?


Minden érdekel.


2011. máj. 13. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tuti, h nekem is van, nekem még viszket is, nagyon kellemetlen, de nem fáj! Ezek szerint még nincs begyulladva...szerencsére.

Kívül nem látok semmit, meg a férjem sem mondja, úgyhogy belső aranyerem lehet.

A fogamzásgátlók egyébként segítik az aranyerek kialakulását, ugyanúgy, mint a visszér esetében, én le is álltam vele, mondjuk más okból is.

Orvoshoz én sem szeretnék kerülni vele, sebész orvos szokta "levenni", ma már ambulánsan!

Ha trombotizál, akkor elég szar, akkor kékes színű és naon fáj, orvos segíthet.

Egyébként figyelnünk kell, h formált, nem kemény székletet "teremtsünk magunknak", sokat igyunk.

2011. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Reparon kenőcsöt ajánlom,nagyon jo.

Nekem csak ez használ.

2011. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,a krémet kiprobálom.

Az a baj,hogy sokan egyből ijjesztegetnek,hogy jaj azonnal sebészetre meg ilyenek,(pedig alapból félek az orvosoktól,meg még elég szégyenlős is vagyok,bár ezt azért ott levetkőzőm magamról),meg nagy baj,de én nagyon figyelek rá és ha érzem valami nem stimmel akkor meg is nézem.

2011. máj. 13. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Most lenne itt az ideje, a reparációnak, amíg nem kínoz meg. Egyébként hasra fektetnek, és lézerrel leégetik. Ahogy kész vagy hazajöhetsz.

Proktokológus a doki neve. Ugy tudom, a házidoki ad beutalót. Szal ne halogasd....

2011. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a legjobb ha orvoshoz mész.
2011. máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Orvoshoz nem akarok semmiképp menni,tök megalázó lenne,hogy toljam le a doki előtt,mert tuti a körzetim is megakarná nézni.De már nincs úgy begyulladva,már nem fáj,de még kitülemkedik kicsit.Nem akarnám hogy azért tucat ember nézegesse a fenekem,meg lássa a nemiszervem is,mert másképp nem igazán lehet megoldani vagy ha igen nem hinném hogy arra törekenének hogy ne legyen annyira ciki.Ahogy műtűtnél sem örülnék nagy tömegnek.


De egyáltalán hogyan vizsgál meg az orvos,muszály hozzá beutaló?Hogyan menne később a műtét helyi érzéstelenítővel éberen?Mennyire kellene levetkőzni hozzá a vizsgálathoz és a műtéthez?(valami műtős köppenyben lennék felfektetve fenékkel felfele és csak ott húznák fel a köpenyt)Vagy hogyan kell az egészet elképzelni.

2011. máj. 14. 20:04
 7/7 A kérdező kommentje:

ma tudtam meg hogy orvosnak is lehet feltenni kérdést azért ott is megkérdezem.de köszönöm a választ és várom a továbbiakat.


Egyébként ez mennyire veszélyes valójában,mert már írtam valaki simán így szült gond nélkül?

2011. máj. 14. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!