Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida esetén mit javasoltok?

Candida esetén mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve küzdök a candida fertőzéssel.

Először megpróbáltam a canesten kombit, de semmit nem használt. Ezután elmentem a nőgyógyászomhoz, aki valóban kimutatta hogy ez a problémám, és felírt nekem rá antibiotikumot és krémet; és azt mondta ez 100%osan elmulasztja.

Hatott is, de mindössze 2 hétig, utána újra visszajött. Ezt a gyógyszeres kezelést kétszer eljátszottam de nem volt hatása.....


Ti mit tudnátok nekem javasolni ilyen esetben? Hallottam a candida diétáról. Esetleg van valaki, aki kipróbálta/ van személyes tapasztalata erről?

Előre is köszi


2011. máj. 19. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Candida diéta nem igaz. Nem kell diétáznod, mert értelmetlen.

Lokális gombás fertőzésed van, ezt ki kell kezelni, és az immunrendszeredet megerősíteni. Valamint a gombásodás, fertőzés kimondatlan stressztől is kialakulhat. Nem én találtam ki, nőgyógyász ismerősöm mondta.

De a Candida diétát ne csináld, mert nincs értelme. Illetve fogyásra van értelme, de a gombát nem mulasztja el.

Olyan nincs, hogy az egész szervezeted el van gombásodva.

Illetve előfordul kemoterápia után, vagy AIDS-eseknél például.

De Te gondolom egyik sem vagy, úgyhogy ne gyötörd magad Candida diétával.

Szedjél vitaminokat, nyugodj meg, ha stresszes vagy, ha valami bánt, szomorú vagy beszéld ki, ne fojtsd magadba, de ne tisztítgasd magad belülről, mert többet ártasz, mint használsz.

2011. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én végigcsináltam a diétát, és 100%-ig meggyógyultam. Mióta hasonlóan étkezek, évente 1x fázok meg, de tényleg. :) Én csak ajánlani tudom, viszont csak akkor kezd el, ha teljesen szabályosan végig tudod csinálni, mert ha csak egyszer is vétkezel, elrontod az egészet. 1 hét alatt meg lehet szokni, kreatívnak kell lenni a kaják terén, és simán kibírható az a 4-6 hónap. Antibiotikumot semmiféleképpen se szedj! Az elején erősödni fognak a tüneteid, de utána csak egyre jobb lesz, a lényeg, hogy legyél kitartó! Sok sikert!
2011. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát most igazéból két teljesen ellentétes választ kaptam :) A nőgyógyászom nekem is azt mondta hogy a diéta értelmetlen.

Én igazából arra gondoltam, hogy az életmódomon változtatok. Igaz hogy mostanában nagyon stresszes vagyok de ez a candida nekem tavaly nyár óta megvan... :S

úgy gondoltam hogy megpróbálok egészségesen táplálkozni és kerülni a stresszt stb...


Én hallottam hogy a kókuszzsír és a nyírfacukor jók ellene... erről tudtok valamit?

2011. máj. 19. 15:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne hülyeség a diéta? Itt vagyok rá én, az élő példa, hogy igenis hatásos! :D Előtte nem túlzok, havonta előjött a fertőzés, és használhattam bármit az égvilágon, ideiglenesen elmulasztotta, de aztán újra visszajött. Ha most egy hétig csak fehérlisztes és cukros dolgokat zabálnék, tuti újra előjönne.

Egyébként a diéta lényege az, hogy a beleidben túlszaporodott gombák ne kapjanak számukra hasznos tápanyagot, azaz szénhidrátot. Ha ezt megvonod tőlük, szép lassan csökkenni fog a számuk, és visszaáll a normális értékre. Ezzel együtt minden olyan tünet enyhül, amit a túlszaporodás okozott.

2011. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is teljesen így tudom :) Amúgy a nőgyógyászok lehet csak azért mondják ezt, hogy fizessünk a gyógyszerért stb...

A barátom nővérének is ez a baja, ő csinálta a diétát, és azt mondta hogy neki elmúlt, de amikor újra elkezdett cukrosat enni, azonnal újra kijött neki :S

2011. máj. 19. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Nos, ez így van... ha újra elkezded enni azt, amit régen, egyértelmű hogy kiújul, hiszen a gombák, amik nem kaptak sok tápanyagot hirtelen megint dúskálnak benne, ergó elszaporodnak újra. Tehát a diéta után érdemes azt az életmódot folytatni és a lisztet, cukrot elfelejteni. De ez amúgy se árt az egészséges életmódhoz, szóval ártani nem fogsz magadnak. És annyira hozzá lehet szokni a másfajta kajákhoz, hogy nekem nem is hiányzik már.
2011. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Amúgy az elképzelhető, hogy a candidát a barátom nővérétől kaptam el? mert vettem kádas fürdőt az ő kádjukban...

Vagy a candida csak a saját figyelmetlenségem miatt és a rossz táplálkozás miatt alakulhat ki?

2011. máj. 19. 15:45
 8/12 anonim válasza:

GNM i (dr. Hamer) Orvostudomány

Olvasd el!

2011. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sokáig küzködtem a candidával, én csináltam a diétát, és teljesen elmúlt.

Nagyon hasznosnak tartom, és nem is értem, hogy valaki miért tartja hülyeségnek.

A beledben elszaporodott candida gombáktól vonod meg a táplálékot, ugye mondani se kell, hogy a bélflóra állapota nagyban befolyásolja a teljes egészségügyi állapotodat.

Kvázi, ha rendbe teszed a bélflórádat, akár egy candida diétával, pozitív hatással lesz az egész szervezetedre.

A candida diéta nem kín, hanem egy egyszerű (az elején csak a döcögősebb) életmódváltás, áttérsz az egészséges táplálkozásra. Erősíted az immunrendszered, megvonod a káros tápanyagokat a szervezetedtől, amik amúgy is szabadgyököket képeznek, egyben méregtelenítesz, megszabadulsz az évek során a beleidben felhalmozódott trutyitól, jobb lesz a tápanyagfelszívódásod, kvázi jobban hasznosul a bevitt vitamin mennyiség, azáltal robotorálod a szervezeted, ellenállóbbá teszed, feltöltöd.

Érdemes a finomított élelmiszerekről, cukrokról, műdolgokról, tartósítószerekről egy életre lemondani, hidd el, csak át kell állítanod az agyad.

Summa summarum, a candidától végleg nem fogsz máshogy megszabadulni, csak egy célzott diétával és méregtelenítéssel, immunerősítéssel. A gyógyszer csak ideiglenes megoldás, utána úgyis visszajön, ha kedveznek a feltételek a gombák elszaporodásának.

Még annyit tudok javasolni, hogy soha ne ülj le idegen WC-re, az otthoni nagyon alaposan többször fertőtlenítsd, moss kezel pisi előtt, menzesz közben prónáld kerülni a tampont, használj bio betétet (pl. Organic), cseppents rá egy-két csepp teafa illóolajat, cseréld gyakran.

Pamut fehérneműt használj, ne tangát, és amíg visszatér a gomba, addig mindig alaposan fertőtlenítsd Neomagnol tablettával, és 60 fokon mosd ki őket.

Kitartást kívánok és szabadulj meg tőle végleg:)

2011. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Első vagyok.

Bár én nem hiszek a méregtelenítésben, tisztításban, diétázásban, de ha ennyien mondják, akkor próbáld ki a diétát.


Szerintem egy egészségesen működő szervezet tudja a dolgát, nem engedi a gombákat túlszaporodni, csak, ha nagyon le vagy gyengülve. A májad, ha jól működik, akkor nem kell semmi méregtelenítés.

Szerintem az a legjobb, ha békén hagyod magadat.

De végül is ez a diéta káros nem lehet, mert, ha jól tudom, akkor a rossz szénhidrátokat veszi ki az étrendből, amik viszont valóban nem kellenek. Fehér liszt, cukor, tésztafélék. Ezek nélkül meg lehet lenni, és jobb is nélkülük.


Semmit nem vesztesz vele végül is.

Úgyhogy próbáld ki.


De azt azért ne beszéld be magadnak, hogy az egész szervezeted el van gombásodva, mert ez nem igaz.

Ez is csak üzleti fogás, úgy, mint a rengeteg gyógyszer, amit ránk tukmálnak.

Szóval ne engedd, hogy mindenféle belső tisztogatásokra rábeszéljenek, mert nem érnek semmit.

És, főleg nyugodj meg, ha sokat stresszelsz, dolgozd föl azt, ami bánt.


Nekem életemben egyszer volt gombás fertőzésem.

Nem vagyok hajlamos rá hála Istennek, úgyhogy jóformán bármit csinálhatok, vagy bármilyen WC-re ráülhetek.

De, amikor volt, az brutális volt.

Nagyon fájt. A vizsgálat is, meg előtte is.

Lelkileg akkor a padlón voltam, nem is volt indok, hogy miért fertőződtem meg, mert semmit nem csináltam, ami indokolta volna.


Úgyhogy a lelkünk az csodákra képes, pozitív és negatív értelemben is.

2011. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!