Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell egy tampont...

Hogyan kell egy tampont feldugni, és hova? :S És mikor lehet ki venni? És nagyon fáj ha feldugom? Vagy nem is érzem?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok és anyukám rám erőlteti a tampont hogy azt használjam. De én nem tudom hogy hogyan kell fel dugni,és hova?:S És mikor kell kivenni? Meg nagyon fáj ha feldugom?:S
2011. máj. 27. 18:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyukádat biztos segít!!
2011. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi a francért kellene neked 11 évesen azt használnod, ha neked jó a betét? Anyukád minek akarja ráderőltetni? Hát normális ez?

Amúgy nyilván a puncidba kell dugni. És nem fáj, ha rendesen felhelyezed, akkor nem is érzed. De can egy kis tájékoztatófüzet hozzá, benne van hogyan kell.

2011. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Nem hinném, hogyha ennyire erőltetné, akkor nem magyarázza el.

kamu a kérdés.

2011. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Smartguy86 ***** válasza:

Atyám! Ha már erőlteti rád, legalább megtaníthatna. Milyen szülők vannak....


Csak akkor kell tampont használni, ha már megjött a havi vérzésed. Akkor se feltétlenül, főleg ilyen fiatalon. Inkább használj intim betétet. Vigyázz a tamponnal, mert ha olyan a szűzhártyád, akkor nem tudod betenni anélkül, hogy elvesztenéd a "szűzességed".


A tampont egyébként a lábad közé a hüvelyedbe kell tenni, de csak akkor, amikor megvan a vérzés, különben fájdalmas lenne felhelyezni. Úgy kell betenni (kibontás után), hogy a kis cérna a végén kilógjon. Óvatosan bedugod. Majd amikor megtelt vérrel, akkor ki kell nyomni illetve húzni a hüvelyedből. Wc-be dobni tilos, becsomagolod egy zsepibe pl és kidobod a kukába.

2011. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szóval. Kibontod a csomagolásából, az egyik végén van egy madzag, azt meghúzod erősen néhányszor, a mélyedésbe teszed a mutatóujjad, a többivel fogod a tampont, felveszel egy kényelmes testhelyzetet, én úgy szoktam, hogy ráülök az ágyra, hátradőlök felteszem a lábaimat is, kb. úgy mintha szülnék:D és bedugod a tampont a puncidba, egyenesen előre és picit felfelé, addig ameddig tudod, persze a zsinór lógjon ki, hiszen valamivel ki kell húzni:) Akkor jó, ha nem érzed, hogy bent van. Ha biztosra akarsz menni, hogy mikor kell kihúzni, tegyél a bugyidba betétet is, és amikor az is véres lesz egy picit, akkor az azt jelenti, hogy megtelt a tampon, hiszen már szivárog ki belőle... Akkor szépen megfogod a zsinórt és egyszerűen kihúzod. Nálam elsőre alig akart kijönni, de ettől nem kell megijedni, csak húzd erősen, nem fog benned maradni.
2011. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi mindegyikőtöknek a válaszokat. :)
2011. máj. 27. 19:10
 7/14 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen ne dugd sehova, dobd a szemetbe!
2011. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
miért?
2011. máj. 27. 19:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Először is, azt ne Anyukád mondja meg, hogy tampont használj, vagy betétet. Másodszor ülj le bugyi nélkül egy tükör elé, húzd szét a puncid. Ott látsz 2 lyukat, a felső a húgycső, ahonnan a pisi jön. Alatta van a hüvely, ahonnan a menstruációs vér jön. Oda kell dugni a tampont.
2011. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Most már értem. köszi. :))
2011. máj. 28. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!