Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha candida diétára fogom...

Ha candida diétára fogom magam, szükséges a páromnak is?

Figyelt kérdés
Visszafertőzhet, vagy lehet olyan, hogy nekem van neki padig nincs?
2011. máj. 30. 10:50
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:
A candida a beleidben van, szóval nem értem a kérdést... Anális szexre gondolsz? :D
2011. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam hogy sima szex útján is oda-vissza lehet fertőzni egymást....
2011. máj. 30. 11:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Most el kellene különíteni azt az esetet, amikor valakinek a béltraktusában van a Candida ill. a hüvelyében.

Ha a béltraktusban van, akkor azon a diéta segít (de meg lehet próbálkozni gomba ellenes gyógyszerekkel is), de ha "lent" van, akkor oda MINDIG lokális gombaellenes kezelés kell (különféle hüvelykúpok esetleg tablettás kezeléssel kiegészítve).


A másik dolog pedig az, hogy miből gondolod, hogy candidás vagy? (Mert pl. ha folyásod van, akkor azt okozhatja még baktérium és protozoon is a gombán kívül és ezekre nem hat a gombaellenes kezelés).

2011. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van, nem minden gombás fertőzés okoz candida.

Amúgy megnézted, milyen egy candida diéta és meddig kell csinálni? Fél év masszív koplalás (durva szénhidrátmegvonás, és még ünnepekkor sem lazíthatsz rajta, különben kezdheted elölről). Egyszerűbb elmenni egy nőgyógyászhoz.

2011. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Smartguy86 ***** válasza:

A hüvelyi fertőzésen amúgy sem segít a diéta :DDD


Mivel a diéta lényege az, hogy a belekben kell kiéheztetni a gombát. A candida gomba szénhidrátokkal táplálkozik, az így felszabaduló gázok pedig puffadást okoznak. Erre a diéta a jó + rendbe kell tenni a bélflórát is!

2011. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a nőgyógyász vizsgálattal kimutatta. már egy éve szenvedek vele, a gyógyszeres kezelést kétszer kipróbáltam de csak rosszabb lett, és úgy hiszem már nincs más mint a diéta.
2011. máj. 30. 12:34
 7/9 A kérdező kommentje:
én úgy olvastam hogy a hüvelyi és a bélben lévő candida gomba összefüggésben van: hogyha elterjed a beleinkben, az az első hogy a hüvelyünkben is megtelepszenek mert az a legsavasabb környezet, és a gombák ugye szeretik a savat :)
2011. máj. 30. 12:38
 8/9 anonim ***** válasza:

1- ha nálad diagnosztizálták és a pasidat is kezelték, akkor mégis ki fertőzne vissza?

2- ha nem kezeltétek, akkor ne csodálkozz.

3- kevés logikával rájöhetsz, hogy ekkora ökörséget művészet kérdezni. (amúgy valószínűleg nem is használna a diéta, de ha mégis, akkor az lenne a lényege, hogy ne tudjon megélni a szervezetedben a gomba, mert ugye se cukor, se liszt)

2011. máj. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már írtam hogy többször is voltunk kezelve és semmi hatása nem volt, és tudom mivel jár a candida diéta, de azért sértegess csak és képzeld magad okosabbnak nyugodtan
2011. máj. 30. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!