Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS kezelése metforminnal -...

PCOS kezelése metforminnal - szükséges?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy ezzel KELL kezelni a betegséget akkor is, ha a páciens (már) nem tervez terhességet. Az orvosom (endokrinológus, nőgyógyász) szerint ez hülyeség, ne egyek hizlaló ételeket és minden bajom elmúlik (szőrnövekedés, zsíros bőr, töredező körmök, cikluszavarra pedig ott a fogamzásgátló). A ti orvosaitok is hasonló véleményen vannak, mint az enyém? Vagy azonnal keressek egy másikat, aki metformint javasol?
2011. júl. 25. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
inzulin rezisztencia áll a háttérben, ha ezt nem kezelik, akkor 2-es típusú cukorbeteg leszel. Hogy megelőzd a cukorbetegség kialakulását, ezért kell a metformin és a diéta. Mi sem tervezünk több gyereket, mégis kell szednem a metformin alapú gyógyszert.
2011. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én nem kérdeztem orvost erről..de tapasztalatból írom h így van..ha nincs rajtad súlyfelesleg csökkenek a problémáid is..elmúlni soha nem fognak..gyógyszertől sem.
2011. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De akkor most baromságot mondott az endokrinológus-nőgyógyászom azzal, hogy nem kell metforminnal kezelni, csak ha gyereket akarok, mert szerinte ez már amúgy is divatbetegség? Mert akkor orvost váltok, bár nem tudom, kire, mert ez egy fiatal doki, így azt gondolná az ember, hogy komolyabban veszi.
2011. júl. 26. 14:55
 4/4 anonim ***** válasza:

egy hülye példa jutott eszembe:

van egy nagy anyajegy az arcodon. Nem zavar, nem akarsz mondellkedni soha az életben. Az orvos azt mondja egy vizsgálatnál, hogy rákmegelőző állapotban van. Leszedeted? Vagy megvárod, amíg bőrrák alakul ki és kemoterápiára küldenek?

2011. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!