Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV vírussal nagy esélyem...

HPV vírussal nagy esélyem van, hogy méhnyakrákom lesz?

Figyelt kérdés
Lassan már egy éve, hogy HPV 33 magaskockázatú vírust diagnoztizáltak nálam, pont akkor amikor terhes lettem a kislányommal, fokozott odafigyeléssel végigvittem a terhességem és azóta megszületett a 3,5 hónapos kislányom, a doki csinált nemrégiben rákszűrést ami jó lett P2-es eredménnyel, de úgy tudom ezt a vírust ha elkapja valaki nem múlik el és egyre többet gondolok arra, hogy lehet idővel méhnyakrákom lesz. Ez tényleg így van nagy rá így az esélyem van csak én pörgetem túl magam?
2009. nov. 20. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem írt rá valami gyógyszert (kúpot) amikor diagnosztizálta, legalábbis egyik ismerősömnek írtak és meggyógyult, de abban az évben még kétszer csináltak rákszűrést nála a kezelés után, hogy valóban megszűnt-e a fertőzés. Mindenféleképp menj vissza a dokihoz, hogy ez volt a régi rákszűrésed, ez meg az új és most akkor mi van. Ha nem csinál újabb rákszűrést, akkor válts dokit, aki alaposabb és eloszlatja a félelmeidet.
2009. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 issti ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos hogy rák lesz belőle. Nem kell túlaggódni, mert a rossz közérzet önmagában is sokat árt. A legfontosabb hogy rendszeresen menj el szűrésre! Ha a citológus bármilyen elváltozást észlel még idejében megállítják a rák kialakulását.
2009. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2009. nov. 23. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!