Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet észrevenni a...

Hogyan lehet észrevenni a pajzsmirigyproblémát? Milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy évek óta nem tudok lefogyni. Bármilyen diétával próbálkozom is, a 3. vagy 4. napon olyan rosszul leszek, mint soha máskor. Émelygés, hányinger, szédülés, iszonyatos migrén, ami napokig tart, homályos látás. Pedig nem koplalok, csak diétázom. Sokat iszom mellette, tehát az nem lehet gond. De pl a vérnyomásom állandóan 150/90 körül van. Mindig az édeset kívánom, persze nem eszem édességet, csak furcsa, hogy a sósat soha nem kívánom. Emellett nagyon hullik a hajam, és tele vagyok pattanásokkal. Lehet e ez a pajzsmirigyprobléma tünete, vagy valami teljesen más?
2009. márc. 18. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne nálad egy hormonvizsgálatot végezni.Ezt egy egyszerű vérvétellel meg tudják állapítani.Endokrinológus foglalkozik vele.De szerintem érdemesebb előbb egy nőgyógyásznak elmondani a problémádat.
2009. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem kötekedésből kérdezem, félre ne értsd, de miért nőgyógyászhoz menjek először? Az endokrinológushoz kell beutaló?
2009. márc. 18. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért,mert ha tényleg hormonális probléma áll a háttérben,akkor a pajzsmirigyet stimuláló hormonra a nőgyógyász is tud vizsgálatot kérni(az én esetemben legalábbis tudott,bár nekem konkrétan nem erre irányult,de közte volt).Azért írtam,hogy előbb nőgyógyászhoz menj,mert oda nincs annyi várakozási idő(nem kell beutaló),mint egy endokrinológushoz(hozzá kell beutaló).De az lenne a legjobb,ha először megkérdeznéd a körzetiorvost hogy kihez érdemesebb előbb fordulnod ezzel a problémával(mert nem vagyok benne biztos,hogy minden nőgyógyász tud rá labort kérni-amikor én vtam nőgy.-ál akkor az asszisztens számítógépen jelölgette be a hormonokat egy adott listáról,amiket lehetőségük volt kérni)
2009. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!!!
2009. márc. 18. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először mindenképpen a háziorvosodhoz menj. Ő tud adni beutalót laborvizsgálatra, első körben a TSH, T3, T4 értékeket nézik meg egy vérvétellel, ebből kiderül, hogy jól működik-e a pajzsmirigyed.
2009. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Jövő héten megyek a háziorvoshoz! Tényleg köszi!
2009. márc. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!