Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S. Szőrtelenités. Hol,...

S. O. S. Szőrtelenités. Hol, Hogyan?

Figyelt kérdés
t3 éves vagyok és elég korán érő tipus. Jövő héten megyek táborba és addigra szeretném a lábamat, a hónaljamat, és legalább a bikinivonalamat tartósabban szőrteleniteni, hogy ott ne keljen. Tavaly a hónaljamat már borotváltam, akkor még a bikinivonalamon nem kellet, de azóta megjött és elég durván szőrös. És még rosszabb h a hónaljamon már egy jó ideje vannak piros pöttyök amire a nővéremmel vettünk szőrtüsző gyulladás elleni krémet mert azt mondta, h valószinüleg attól van, de még nem múlt el és szeretnék biztos lenni benne h addigra elmúlik. Kozmetikus tud segiteni? Egy újságban olvastam hogy ki tudja szedni a közepéről a szárat és úgy gyorsabban gyógyul. Ez igaz? Nagyon nem szeretnék undoritó pöttyös bőrrel menni főleg mert egy fiú is ott lesz... :$ És szeretnék jól kinézni. szóval szerintetek hogyan? Én arra gondoltam hogy a lábszáramat és a combomat itthon epilálom a hónaljamat meg a bikinivonalamat pedig kozmetikus legyantázná. Az kitart másfél hétig? Esetleg még valami tanács? Lécci irjatok le mindent! Köszi szépen 13/L
2011. jún. 13. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:

gyantáztass mindent a kozmetikusnál, az kibír 3-4 hetet


de javaslom, hogy a combodat ne nagyon szőrtelenítsd, mert a pihék ott alig látszanak

2011. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ott nagyon a combtőnél a hosszú fekete szőrszálakat leszedi a bikinivonallal a kozmetikus?
2011. jún. 13. 23:12
 3/9 anonim ***** válasza:
igen
2011. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig szőrtüsző gyulladásom volt, de megtaláltam a megoldást szerencsére: fertőtlenítőszer. Lehet patikában kapni, szórófejeset. Szőrtelenítés előtt megmosom szappannal a területet, után 1-2 fújás a fertőtlenítőből, borotva bevizez, 1-2 fújás arra is. Kicsit csíp, de mióta így csinálom 1x sem gyulladt be.

JA, és nekem a gyantázástól még sokkal sokkal csúnyábban begyulladt rengeteg szőrtüszőm, pedig kozmetikus csinálta. Utána bőrgyógyász javasolt egy Naturnald oldatot, amire egyébként az volt írva, gomba ellen (?) [solutio castennalni, azt hiszem, ez volt a neve], de gyönyörűen elmulasztotta a gyulladást. Pedig viszonylag nagy csomók is keletkeztek a bőröm alatt.

A combodat szerintem se szőrtelenítsd. Inkább napoztasd kicsit, attól szőrül a szőr rajta.

2011. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bízz mindent kozmetikusra, hiszen ő szakember.
2011. jún. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
91%
Bikinivonalat és az alsó lábszárat gyantáztasd kozmetikussal (a combot szerintem se), pár ezer ft és nem olyan vészes, mint ahogy mondják, az epilálás szerintem sokkal kellemetlenebb, ellenben a gyanta után tovább sima lesz és visszanőni se "borostásan" fog. Általában nagyon ügyesek a lányok, pár perc alatt megcsinálják. A hónaljad lehet még azért is lehet piros pöttyös, mert esetleg nem elég éles borotvával csinálod és ezzel jobban irritálod a bőrt. Persze lehet egyéni érzékenység is. Oda még tudnám javasolni a Veet szőrtelenítő krémet, lehetőleg érzékeny bőrre (nem drágább) Tovább tart mint a sima borotva és nem nő vissza olyan gyorsan. Csak felkened, rajtahagyod pár percig (rá van írva melyiket meddig) és a hozzá adott spatulával lehúzod a krémet majd leöblited és szép sima lesz. A meglévő pöttyökre meg szerintem ne krémet kenj, ilyen melegbe amúgy is izzad az ember, nem jó a gyulladt bőrt nedvesen tartani. Inkább javasolnám a kamillás babahintőport ami nyugtat. Remélem tudtam segíteni, mire megtaláltam a bevált módszereket én is rengeteget szenvedtem vele :)
2011. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MCTyler válasza:
0%
Hallod szerintem vegyél pár liter benzint és csak 1 szikra és volt szőr nincs szőr :D hidd el használ!!!!
2011. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

elözö: hülye!! -.-""


Szerintem menj el a kozmetikushoz és bízz rá mindent, ő szépen meg tudja csinálni! ;)

2011. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokan azt tanácsolják combot ne. Azért tükörben nézd meg hátul szokott a combon egy pár erős szál lenni nőknél is. Voltam olyan lagziban, hogy egy csajszinak a miniszoknya alól szinte baribunda látszott ki hátul a combján.
2011. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!