Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha az nőgyógyászom...

Mit tegyek ha az nőgyógyászom nem írja ki az esemény utáni tablettát? Segítség!

Figyelt kérdés

Jangee fogamzásgátlót szedek (előtte triregolt szedtem 10 évig),még 5 tabletta van hátra.

Sajnos nemrég elkeveredett valahova és így múlthét péntek illetve szombaton nem tudtam bevenni,vasárnap pótóltam és most szedem tovább.A baj ott kezdődik hogy szombat és vasárnap együtt voltunk a párommal,megszakítással akartuk,de nem úgy sikerült,ezért elmentem ma nőgyógyászhoz esemény utáni tablettáért,de nem írta fel mondván hogy már nem ér semmit,meg hogy nagy vérzést okoz,meg hogy hormonális fogamzásgátló mellett nem szokták felírni,de a neten azt olvastam hogy 72 órán belül hatásos,mit tegyek? (nem kioktató szövegeket kérek,hanem olyan valaki válaszát aki volt már hasonló cipőben,vagy nőgyógyász,köszi)


2011. jún. 20. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Normális orvos tényleg nem írja fel az eseményutáni tablettát, ha fogamzásgátlót szedsz. A kettő együtt iszonyatosan nagy hormonbomba lenne a szervezetnek.
2011. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig kioktató választ fogsz kapni.Az orvosnak igaza van.Fogamzásgátló tabletta mellé nem írják fel a "lórúgásos hormonú" 72 órásat! Evvel akár komoly vérzést is előidézhetnének neked,vagy akár meddő is lehetsz..Ennyire buta nem lehetsz,hogy ilyeneket találj ki..Életemben nem hallottam még olyat hogy valaki tabletta mellé 72 órásat is bevenne..
2011. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező helyesen akart cselekedni
2011. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a 2. hozzászólónak írom hogy ha szerinted buta vagyok akkor a cikk írója is buta? olvasd el!

[link]

ott van leírva a mikor is használjuk kérdésnél: "elfelejtetted bevenni a gyógyszert? akkor az esemény utáni tablettát neked találták ki"

2011. jún. 20. 17:26
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszer mellé tényleg nem írják fel az esemény utánit,így szerintem csak a jószerencsében bízhatsz!
2011. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

második vagyok..

Ugye az neked megint nem jutott eszedbe,hogy a sok reklám célja az,hogy minél több embernek eladják a termékeiket? Hogy nem minden igaz amit leírnak??

A nőgyógyász orvos éveken át tanult,hogy orvos lehessen.Ha egy tanult orvos azt mondja nem lehet,mert sokkal többet árt mint használ,meg hogy ebből sokkal komolyabb bajok is lehetnek,akkor miért nem fogod fel??

Bár nekem teljesen mindegy,hogy mit csinálsz-De pár év múlva ne sírj,hogy képtelen vagy teherbe esni,pedig már nagyon vágysz rá..

2011. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Elolvastam az általad belinkelt cikket, és elég ostobaságnak tartom, hogy a cikk írója úgy "reklámozza" a 72 órás tablettát, mintha csak ártalmatlan cukorka lenne, és a tinik ész nélkül nyugodtan bekapkodhatják, mint a tictac-ot. Nekem legalábbis ez jön le a cikkből. A nőgyógyászod helyesen cselekedett, nem játék bevenni ilyen tablettát fogamzásgátló mellé. A "megszakítással akartuk,de nem úgy sikerült" dolog előtt kellett volna kicsit felelősségteljesebben gondolkodni, és most nem lenne ilyen problémád. Remélem, tanulsz az esetből. Nem csesztetni akarlak, és őszintén kívánom, hogy ne legyen probléma, de máskor figyelj oda jobban. Mást pedig nem igen tudsz tenni, mint vársz vagy pedig elmész egy másik orvoshoz, aki hátha felírja neked.
2011. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,hát igazából a nőgyógyászom kiírta,ezt követően az asszisztense beszélte le róla hogy át is adja..

Amugy még mindig nem értem hogy miért rosszabb mint egy abortusz?-attól ugyanúgy meddő lehetek..

2011. jún. 20. 17:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1 - a két hormontartalmú szer tényleg durva bajokat okozna a szervezetben, sőt, lehet hogy utána a gyógyszert is hiába szednéd

2 - mivel ha jól értem, 3. héten nem vetted be a gyógyszert, a terhesség esélye elég kicsi.

És legközelebb ilyen esetben javalom használjatok óvszert, egyszer ki lehet bírni, nem? Inkább mint egy nem tervezett gyerek, vagy a szervezeted tönkretétele.

2011. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!