Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció eltolása esetén...

Menstruáció eltolása esetén biztos nem jön meg? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Másfél éve szedek fogamzásgátló tablettát. Eddig nem volt szükségem a menstruációm eltolására, de most egy úszó táborban veszek részt pont azon a héten, aminek az elejére várható a menzeszem és nagyon jó lenne kicsit eltolni, mert hiába a tampon, azért nagy a fertőzésveszély és éppen ezért, no meg a kényelmetlenség miatt egy hétig nem szeretnék tamponnal lubickolni a vízben.

Mik a tapasztalatok? A tájékoztató azt írja előfordulhat áttöréses vérzés. Ez mikor jöhet? Nekem az is elég lenne, ha csak az a hét kimaradna, következőn már nem zavar, hogy megjön, de így egy kicsit bizonytalan vagyok. Van értelme eltolni, vagy áttörésesként ugyanúgy megjöhet azon a héten, amikor szünetem lenne? Nektek sikerült így teljesen eltolni?


2011. júl. 6. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem jön meg,én is így voltam egy nyáron amikor nyaralni mentünk.
2011. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem fog megjönni, max. a második levél felénél. De én pl. ilyen esetben nem szoktam bevenni 2-szer 21 tablettát, csak pár darabbal többet. Ha egy héttel akarod eltolni, akkor 28-at vegyél be, utána rendesen meg fog jönni, nem lesz áttöréses vérzés.

A megkezdett levelet viszont félre kell tenni, esetleg ha máskor kell 1-2 db, akkor használhatod, de azt nem lehet, hogy csinálsz a maradékkal egy 14 napos hónapot.

2011. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem még csak áttöréses sem volt,semmi.Egyszerűen végigszedtem a levelet és ennyi.
2011. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13,37 vagyok - ezt csak egyfázisú tabival lehet megcsinálni (amikor minden db egyforma)
2011. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült teljesen eltolni, amikor még gyógyszert szedtem. Áttöréses vérzés sem volt... Ez inkább alkat kérdése, személyfüggő. Mivel másfél éve szeded a gyógyszert szerintem nem lesz vele gond. Az áttöréses vérzés sokkal gyengébb, a barátnöm mondta, hoyg szinte semmi... (nekem nem volt ilyen...) Szerintem inkább toldd el, mintsem egy hét fertőzésveszélynek tedd ki magad
2011. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt embere válogatja. Van akinek nem lesz áttöréses vérzése, van akinek meg megjön... Nekem spec ugyanúgy megjött, mintha megtartottam volna a szünetet...
2011. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben van, megpróbálom úgy, ahogy a tájékoztatóban le van írva, aztán reméljük a legjobbakat. Mindenképpen jó lenne, mert régóta úszok (hobbi szinten), de eddig sikerült az edzéseket kihagynom egy-egy hétre. Kb fél éve volt kötelező programom az uszodában és pont megvolt (ez 2-3 óra vízben létet jelentett), utána három napig szenvedtem, össze vissza véreztem, de bő fehér olykor rózsaszínes folyásom volt mellette, dokihoz kellett mennem. Belegondolni sem merek, hogy mi lenne egy hét vízben lét után... Ilyet többet nem szeretnék!
2011. júl. 6. 14:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt ne csináld, hogy csak pár darabbal többet veszel be, felborítja az egész hormonrendszert. Ne tarts szünetet és szedd végig a következő levelet.
2011. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!