Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Április óta nem jött meg a...

Április óta nem jött meg a menstruációm. Terhes nem vagyok, orvos szerint nincs semmi bajom. De akkor mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 20:51
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Amúgy írattam fog.gátlót,de nem tudom elkezdeni,amég nem jön meg. Attól félek,hogy a doki ír valami gyógyszert,amitől megjön,de az eredeti okát nem fogja kivizsgálni...
2011. júl. 13. 21:57
 12/45 anonim ***** válasza:

Ilyen menzeszre ne szedj tablettát. Akadozik a peteérésed, a tabletta pedig pont azt állítja le. Előfordulhat, hogy többet helyre se hozzák, ha elkezded a tabit.

Keress egy dokit, aki csinál hormonvizsgálatot.

2011. júl. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

Úristen, szomorúan olvasom, hogy ennyi nőt/lányt/asszonyt érint ez a dolog, hogy nem jön meg, és a doki szarik rá.

Felháborítónak találom.

Ha nem jön meg, annak oka van. Hogy nincs semmi bajod, azt kötve hiszem. És lehet, hogy nem vagy beteg, vagy nincs semmi komoly, de egy egészséges nő mensstruál. Tehát valami van.

Ez lehet, hogy csak a stressz, vagy hirtelen fogyás/hizás, a cisztát gondolom csak kiszűrte volna már a dokid, lehet hormonháztartás beli hiba. De valami biztos hogy van.

Én mindenkinek azt tudom javasolni, aki ilyen problémával küzd, hogy használjon progeszteron krémet (google), az nagyon sok ilyen problémát, (és ezer mást) megoldhat, csak hasznára lehet a szervezetnek, pláne ilyen esetben.

ÉS! Ami nagyon fontos, el ne kezdd szedn a fogamzásgátlót. Gyakorlatilag egy rendszertelen ciklust még jobban felborítasz, mi lesz ha 5 év múlva gyereket akarsz? Aligha hiszem, hogy okos döntés lenne végleg leállítani a peteérésedet, hisz ígysem múködik...

A doki nyilván azt mondta, hogy a gyógyszer mellett legalább fogsz menstruálni. Arról biztos elfelejtett tájékoztatni, hogy az nem menstruáció lesz, hanem egy megvonásos vérzés, a menzeszhez mindenesetre semmi köze.

Szóval légy okos, és ne használj tablettát.

Kitartást!

2011. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:

szia utolsó!!!!:)


nagyon szimpi amit írtál! már én is hozzá szóltam ehhez a témához! nekem március óta nem jön meg..azóta kapartak is..és még mindig semmi..írtál Progeszteron krémről..ez mit tud???h kell alkalmazni? patikában kapható???

köszönöm előre is a válaszodat!:)

üdv

33/L

2011. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

33/L neked milyen vizsgálatokat végeztek? Ha mégegy olyan orvoshoz sikerülne betévednem, aki semmit nem tesz, akkor az asztalborogatás módszeréhez folyamodnék, de azt se tudom, mit kellene "követelnem"...

Nekem egyébként februárban jött meg utoljára.

22/L (már én is írtam korábban...)

2011. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy én ezt a progeszteron krémet azért fenntartásokkal kezelném... Mármint ez nyilván a hormonháztartásra van hatással (ha jól gondolom), és aba belenyúlni orvosi kontroll nélkül... én biztosan nem tenném.

22L

2011. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

Tényleg szomorú ilyeneket olvasni:(


Én most kezdtem el használni a progeszteron krémet, én kevéssé ilyen súlyos problémák miatt, nekem inkább csak annyi van, hogy néha rendszertelen a ciklusom, illetve barnázok menzesz után, ami szintén nem természetes, bármennyire is hozzá vagyunk szokva.


Megadok egy oldalt, ott jobban össze tudják foglalni a progeszteron hiány tüneteit, valamint a krém infókat, mint én:) Én speciel egy Women's cream nevüt kezdtem el használni, kolléganőm erre eszküszik, ő 4 hónapja használja, neki rendbetette a ciklusát, ők most dolgoznak a babán. De kapható más is a piacon úgy tudom. Anyukámnak azért rendeltem, mert neki sajnos kivették a méhét, petefészkét, így neki még inkább szüksége van a progeszteron pótlására.


Szóval itt a link, kicsit hosszú, de azért benne van a lényeg. Akit érdekel, az írhat priviben, mert van egy kontaktom, aki ezzel foglalkozik, és tud tanácsot adni a használatában, valamint tőle közvetlenül is lehet rendelni.

Kicsit drága (9000 HUF), de három hónapra legalább elég.


[link]


jobbulást!

2011. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

szia 22/L!


nekem volt hüvelyi ultrahangom 2x kézi vizsgálat kb 4x.

megállapítottak h túl vastag a méhnyálkahártyám!! 20mm volt!! kaptam Duphaston gyógyszert. 1 hétig szedtem h hátha meghozza a vérzést! de sajnos semmi. ezért csináltak egy méhkaparást.mert az ilyen vastag méhnyálkahártya már ne játék.(megvastagodott endometrium)

a műtétem 1 hónapja volt. vérzésem még nincs.most megyek vissza kontrollra. kíváncsi vagyok!!

Neked van vmi tüneted?

2011. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

szia kippkopp!!


én mindenképpen megkereslek mert kéne ilyen krém.:)

írok majd privit ok?:)

köszönöm!!

2011. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

22L:

Menzesz elmaradásnál nem ártana UH és hormonvizsgálat. Ha a hormonokkal van baj, akkor érdemes továbbmenni endokrinológushoz.

2011. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!