Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a szőrösödés normális vagy...

Ez a szőrösödés normális vagy túl sok?

Figyelt kérdés

Más nőknek még nem láttam hogy a köldöke alatt szőrösödne, nekem ott is van, nem 1-2 szál hanem sok erős fekete. Ráadásul ha kiszedem is meglátszik a helye.

Aztán még a combommal van gond, mert azt meg ha leborotválom este másnapra már ugyanúgy látszik a szőr, és emiatt kell harisnyát hordanom egész nyáron.

Ezek másoknál hogy vannak? Nektek is ilyen gyorsan nő vagy velem van valami gond?

És nem tudok gyantázni mert a bőröm nem bírja.


2011. júl. 23. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

amúgy vannak mások is, akinek a köldöke alatt is van egy kevés. de sehol ne borotváld, hanem epiláld vagy gyantázd. próbáld meg kibírni. de a borotvától csak erősödik..

2011. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan a hasamnál, meg hátamnál is picit. Borotvát felejtsd el. Gyantát miért nem bírod? Van érzékeny bőrre is. Ha meg nem, akkor epilátor!! elég fájdalmas, de 2. alkalommal bár jobb lesz. Combodat is azzal csináld, 1,5 hétig nem kell vele törődnöd és még ha ki is nő a szőr, alig látni :)
2011. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen, ez inkább genetikai kérdés.

A kiscsecsemő lányomon is már most látszanak a pihék, sajnos ő is szőrös lesz.

A szőrösödés egyes orvosok szerint mutatja, hogy nem lesz könnyen gyereked, a hormonok miatt. Hát nem éppen, nekem rögtön lett, úgyhogy ez még nem betegség, csak genetika.

2011. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok.

3-4 éve ilyen erős a szőrzet, előtte ennyire azért nem volt szörnyű.

Az epilátortól pöttyös vagyok 1 hétig, a gyantától meg tiszta piros lesz az egész terület és az sem múlik el napokig, ráadásul ezek sem tartanak tovább 4-5 napnál, mert akkor már kezdek borostás lenni. Érzékeny a bőröm nem bír semmi ilyet.

Nem tudom mit tehetnék, de ez így nagyon zavaró.

2011. júl. 23. 12:09
 5/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. menj el kozmetikushoz, hátha tud valami okosat mondani. de a borotvát tényleg felejtsd el, mert erősödik a szőr. ha nem bírod a gyantát meg az epilátort, akkor menj el a kozmetikushoz :)
2011. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy véletlen PCO-s?

Én sajnos igen. Hónaljat muszáj borotválni, mert amúgy egy nőnél az ugye nem szép. Viszont, másnap már szúr, szóval a 3. nap kezdhetem elölről. A lábamat szoktam epillálni, 3-4 nap múlva újra kinő, úgyhogy van amikor inkább többet napozok, mert az legalább kiszőkíti, és nem kell szenvedni egy héten kétszer. A köldökömnél és onnan le szemöldökcsipesszel szedem ki, az kb egy hét múlva újra kinő. A combomat még sosem epilláltam. Viszont én fanszőrzet tájékán vagyok bajba, mert olyan érzésem van, mintha nekem több lenne, mint egy pasinak.

Sajnos ennyi szőrtelenítés után én nem tudom magam nőnek érezni, nem tudom, te hogy vagy vele. Nálam a férfihormon szökött az egekbe, amiatt szenvedek de piszkosul. :(

Lehet kényes a dolog, de szeretném megkérdezni, hogy ott alul is erősen növekszik a szőr és sok van?

2011. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor valami hormonvizsgálat, hátha sok a tsztoszteron.. Vagy ez a PCOS, sztem vizsgáltasd ki magad! Abból nem lesz bajod, legalább kiderül ha van vmi. Kozmetikust ajánlanám énis.
2011. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet genetika is, de hormonzavar is. Menj el endokrinológushoz.
2011. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is PCOS-em van és ugyanez a helyzet, most próbálom magam szoktatni az epilátorhoz, de annyira fáj, hogy még nem sikerült teljesen leszednem vele mindent, viszont nekem kb másfél hétig hatásos, szóval érdemes megpróbálni meg egy hormonvizsgálat is ajánlatos, hogy ha esetleg ilyen gond van, időben kezelni tudd.
2011. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!