Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális? Okozhatja az idő,...

Normális? Okozhatja az idő, vagy becsúszott a lehetetlen?

Figyelt kérdés

Mindig használunk gumit. Sose nyúl hozzám spermás kézzel, sose hatol be gumi nélkül és a gumit mindig ellenőrizzük. Sose szakadt ki eddig..

Hisztis vagyok, érzékeny vagyok, de még mindig nem jött meg...

30-35 naponta élem át a női nem csodáját keserves kínok közt, utoljára Júni 29.én jött meg, ha jól számolom, akkor most van a 37. (éjfél után 38.) napom. Ha 30-35 naponként jön a Mikulás, ez sok késés?

Köszönöm a válaszokat :(


2011. aug. 5. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Stressz vagy egyéb hormonális hatások (pl. pajzsmirigy-probléma) miatt akár heteket is késhet a mensesed, illetve ha nagyon sovány vagy erősen túlsúlyos vagy, az is eltolhatja a ciklusod, esetleg egy-két ciklus teljesen ki is maradhat. Szerintem tesztelj olyan 10 nap múlva és ha negatív, akkor menj el a háziorvosodhoz. Az ingerlékenységet okozhatja egy esetleges terhesség is, de a pajzsmirigy túlműködés is ilyen tünetekkel jár.
2011. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem 29 naponként szokott,de legutóbb 47. napon jött meg. doki mondta h van néha ilyen. nyugi!azért ha már 10 napot késett,akkor vegyél tesztet
2011. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

de h eshetnék teherbe, ha ahogy leírtam, úgy védekezünk, ellenőrizzük, és mocskos kézzel nem nyúlunk egymáshoz? :( félek..

de körülbelül, minden hónapban eljátssza ezt a mensim, de eddig ez a rekordja..

Voltam múlthéten nőgyógyásznál, mert el mentünk rákszűrésre. vett kenetet, mert erős a folyásom, de mondta, hogy semmi bajom, a hormonok miatt van. Hullik a hajam is, azt mondta, azt is a hormonok okozhatják. Sajnos nem szedhetek fogamzásgátlót, mert migraine rohamokat váltott ki, de olyasmit mondott, hogy a férfihormonokat kellene visszább nyomni.

Abból a kenetvételből is kiderülne, ha terhes lennék?

Bocsánat a sok buta kérdésért de ezt nagyon senkivel nem tudom megbeszélni :(

2011. aug. 6. 00:09
 4/11 anonim ***** válasza:

kenetvételből nem derül ki. ha hormonprobléma,akkor vegyél Hormeel homeopátiás cseppet-kb. 2000.-ft- engem ez teljesen rendbehozott.


itt olvashatsz róla:

[link]

2011. aug. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még mindig nem jött meg, pedig 40-41. nap :S...

ma vettem tesztet, reggel csinálom meg, de nem hiszem el, hogy baba lenne... sose szakadt ki a gumi..

néha fáj már a hasam is, de nem jött meg. Életemben nem akartam még így vérezni.....

2011. aug. 8. 23:46
 6/11 anonim válasza:

"Nagy hidegben és nagy nyári melegben megváltozik a női ciklus. Ilyenkor mindig több levelet kapok arról, hogy “nem jött meg időben”, “nem a megszokott módon jött meg”, “később jött meg pár nappal”. Utánanéztem, lehet-e ennek a hátterében valami.


A menses késéséhez nem elég, hogy hidegebb vagy melegebb van a szokásosnál, azonban a szélsőséges időjárás kialakíthat olyan elváltozásokat, ami önmagában már elég ahhoz, hogy megváltozzanak a tünetek (erősebb vagy gyengébb vérzés) vagy pedig korábban vagy később jelentkezzen a vérzés.


Az első gyakori ok a felfázás, ami téli hidegben és nagy melegben is egyaránt jelentkezhet (többet járunk mezítláb, lábról felfázunk, nyáron estefelé hűvösebb van, de a nappali meleg miatt lengébben öltözünk, hideg italokat iszunk stb.)


A második lehetséges ok a lélekben keresendő. Mindenki számára ismert a “hosszú forró nyár” szindróma, a nagy meleg agressziót okozhat, növekszik a stressz, a nagy hidegben, a téli hónapok alatt pedig a szervezet lecsökkent szerotonin szintje miatt reagálunk rosszabbul a stresszes helyzetekre, depresszió alakulhat ki, ami szintén a menstruációs tünetek megváltozásához vezethet.


A harmadik ok lehet a vashiány, amire a téli, egyoldalú táplálkozás miatt szintén nagyobb esélyünk van."

2011. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
nemrég írtam ugyanezt egy másik kérdésre, remélem itt is segíteni fog. Egy cikket másoltam be, amit gondolom, hogy nem tettem rosszul :)
2011. aug. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Allerima válasza:

Szia!


Nekem sokat késett, ezért elmentem orvoshoz. Kiderült, hogy 11 éve PCOS-em van, emiatt hullott a hajam, szedtem fel jó pár kilót, erősödött a szörzetem. Felírták a cipromixet, amiben anti-androgán van. Ha neked a férfihormonjaiddal van problémád, arra tökéletes. Mellette nem egy elhanyagolható dolog az, hogy fogamzásgátlóként is működik. És kb 2300 Ft 3 hónapra.

2011. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Allerima válasza:
Bocs : anti-androgén *
2011. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Gondolom most drukkolni kell h ne legyen baba. pedig mikor nekem késett, de mégis úgy fájt mintha meg akarna jönni, akkor baba volt.
2011. aug. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!