Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lesz bajom? Hülyeséget csináltam?

Lesz bajom? Hülyeséget csináltam?

Figyelt kérdés

Ma jött meg. És ma valami piszkosul erős. Ennyire még nem szokott. Lassan egy éve használok tampont. Még szűz vagyok. Minit használtam, de ma egy normált tettem be, mert a minit majdnem fél óránként cserélnem kellett annyira erős a betéttől meg újabban kipattogok.:/ A múltkor is normál volt bent és nagyon fájt, mikor cseréltem ki fürdéskor.:/ És most is nagyon félek, hogy fájni fog, mivel szűz vagyok még.:/

Meg lesz bajom ez miatt most? Kérlek ne hülyeségeket!!


2011. aug. 8. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz,de szerintem maradj a mininél és cserélgesd sűrübben,ha a betéttől ki pattogzol akkor válts másikra ilyen bőrbarát vagy mi .
2011. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg teljesen megtelik, de azért 8 óránál tovább ne hagyd benn!
2011. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez a bajom volt a betétekkel és ezért (is) kezdtem el 12 évesen tampont használni. Hagyd bent, amíg teljesen átázik és próbálj meg kivételkor nem görcsölni, ugyanis a saját félelmeid miatt is fájhat a kivétel! Ha a minit fél óránként cserélgeted az egyébként szerintem sokkal fájdalmasabb, mintha nagyobb tamponra váltasz: anno az osztályunkban volt (szűz) lány, aki a super változatot kellett, hogy használja, mert annyira erősen megvolt neki és nem lett semmi baja, évekkel később veszítette el a szüzességét a barátjával. A szűzhártyád rugalmas, egy a normál tampontól semmi bajod nem lesz, ha nyugodt maradsz a felhelyezéskor és a kivételkor is.

Egyébként betétekből nálam csak 1-2 fajtának a műanyag borítása irritált (Always, Libresse), vannak más anyagból készültek is (pl. Carefree), ezeket jobban bírtam. Ha ennyire félsz a tamponhasználattól, akkor esetleg érdemesebb más márkákat kipróbálnod!

2011. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem félek a tampontól. Én már a betétet nem is bírom. Igen van most itthon valami bőrbarát azt éjszakára szoktam, de hiába alszok érzem, és annyira irritál.:/

Mondjuk a múltkor annyira nem is volt meg lehet az volt a baj...mert mini akkor nem volt itthon és suliba voltam aztán ozzt.társam adott...

2011. aug. 8. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor az lehetett a gond! :) Ha gyenge vérzésre nagyobb tampont raksz be, az még egy nem szűz nő esetében is fáj és nagyon kellemetlen érzés, a te esetedben még inkább. Egyébként valahol a tampon használati utasításában is leírják, hogy mindig úgy válaszd meg a méretet, hogy minimum 2, maximum 8 óránként cseréld - ha ezt betartod, akkor semmilyen fájdalmat nem szabad, hogy tapasztalj!
2011. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosan! Ne rakj be nagyobbat a kelleténél,ugyan tágulsz,de girrrrrrrrl! amég nem muszáj nem kell :D


Amugy semmi bajod nem lesz,de vigyázz azért.

2011. aug. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!