Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha évekig nem kezelteted a...

Ha évekig nem kezelteted a hüvelygombát, milyen következmények lehetnek? Volt már veled ilyen?

Figyelt kérdés

Már legalább másfél-két éve van hüvelygombám, egy éve rendszeresen. Tudom, hogy sürgősen meg kellene látogatni egy nőgyógyászt, de már május óta könyörgök anyának, hogy menjünk el, és mindig azt mondja, jó, majd jövő héten, és vagy elfelejti, vagy több munkája lesz, vagy csak annyit mond, "elmúlik az úgy is magától!"

Na igen, elmúlik, de pár napra rá ismét visszajön, pedig próbálok egyre több mindenre odafigyelni (tényleg nagyon sok mindenre), hogy ne alakulhasson ki ismét. Canestent meg nem vetethetek vele minden hónapban 2000Ft-ért.

Egyszer azt hallottam a tv-ben egy orvosi műsorban, hogy ha bizonyos ideig nem kezeltetjük, akár babánk egészségét is veszélyeztetheti és egyéb károsodásokat is szenvedhet a szervezetünk.

Mik ezek a károsodások?


Előre is nagyon köszönöm!!!

17/L


2011. aug. 17. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
előbb-utóbb nem csak gombád lesz, a bacik is könnyebben meg tudják támadni az alapból legyengült védekezőképességet. a hosszú irritáció miatt gyulladásod lesz, ami hegesedéssel gyógyul és nehezíti a teherbeesést.
2011. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát könnyen lehet,hogy a terhességig el sem jutsz. A nem kezelt fertőzés meddőséget okozhat. Anyukádnak is sok esze lehet!

De ne haragudj én 17 évesen egyedül mentem már nőgyógyászhoz, szóval hajrá!

2011. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
17évesen egyedül nem tudsz elmenni nőgyógyászhoz???
2011. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pontosan! A kezeletlen fertőzés meddőséget okozhat (először gyulladást, aztán hegesedést), a gyerekig el sem fogsz jutni.

A Canesten meg felesleges, mert ha visszatér a gomba egyszeri kezelés után, akkor az vagy nem gomba, vagy olyan gomba, ami rezisztens (ellenálló) a Canestenre, akármennyit kensz rá, nem hat. És magától sem múlik el, ellenben anyád (meg bárki más) elkaphatja a wc-n és a fürdőkádban, tul. képpen ha gomba lenne, már rég el kellett volna kapnia.


Remélem, kamu ez a kérdés, ha nem, akkor az ilyen szülőt meg kéne büntetni fiatalkorú veszélyeztetése miatt.

2011. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, természetesen el tudok menni egyedül nőgyógyászhoz, csak ő azt mondta, hogy mivel ez lenne az elsö alkalom, mindenképpen velem szeretne jönni.


Nagyon köszönöm a válaszokat, remélem a nagyon közel jövőben már tényleg el tud vinni!

2011. aug. 17. 10:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne várd meg amíg anyud majd "ráér". Menj el gyorsan orvoshoz!!!!!!


Én is megjártam ezzel, nem kezeltettem magam, aztán mire elmentem a dokihoz addigra már a gomba nem gomba hanem baci lett. Ráadásul amit az elején pár ezer ft-ból megúsztam volna, azért fizettem 15.000Ft-ot...

Meg nem játék, bár akkor én is tini voltam, azt se tudtam ez normális-e vagy sem. Mindenképp menj el egyedül is ha kell.

Vagy állj anyud elé és mond meg neki, hogy ha nem megy el veled akkor majd mész egyedül...De mindenképp menj el

2011. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jézusom. Fogjad magad, aztán húzzál el egyedül dokihoz. Aztán majd utána mond meg neki, hogy "bocs anyu, de már két éve arra várok, hogy ráérj"...

Nem értem minek húztad eddig.

2011. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én sem értem igazából, miért huztam az időt ennyire azzal, hogy nem mentem el egyedül
2011. aug. 17. 15:42
 9/9 anonim válasza:
18éves vagyok és hat éve van állandó hüvely gombám. Az uszodában szedhettem össze és a szüleimet nem érdekelte. Idén nyárra az a tervem hogy minden keresetem dokira költöm. Én még nem vagyok meddő de több fájdalmas kezelésen vagyok túl.
2018. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!