Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért halok meg majdnem...

Miért halok meg majdnem minden hónapban ezektől a kegyetlen görcsöktől? Esküszöm nem bírom már, annyira fáj.

Figyelt kérdés
Megjött..aki nem értené..
2011. aug. 22. 06:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan valamilyen kóros jelenség áll a fájdalmaid hátterében, pl. rejtett kismedencei gyulladás, vagy endometriózis, ami később akár meddőséget is okozhat. Menj el vele nőgyógyászhoz, ő az okok felderítése után tud neked adni olyan gyógyszert, ami használ! Gondolom a No-Spán és az Algoflex M-en túl vagy (ezek recept nélkül kaphatóak), de az orvosod a bajaid tükrében tud felírni pl. Apranaxot vagy végső esetben Ergam cseppet is.
2011. aug. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az apranax segít de csak ha dupla tablettát veszek be, csak nem igazán állok a gyógyszerek melett :(
2011. aug. 22. 10:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, hogy az első válaszadónak mennyire van igaza, de nekem szintén elég erős görcseim szoktak lenni, és sokszor a gyógyszer sem hat. Volt hogy a földön feküdtem a lavór mellett, mert a görcsöktől már hányingerem is volt. Mostanában kezdtek enyhülni, bár nem tudom az okát. Viszont nekem több ilyen ismerősöm is van, pl nővérem, barátnőim...Az egyikük néha már epét is hányt tőle.. Nem hinném, hogy mindannyiunknak valami komolyabb betegség állna a háttérben!

Viszont barátnőm szerint a hasban megalvadt vér miatt fáj (olvasta valahol), és ezért jobb ha mozgunk közben, h "lerázzuk" az alvadt vért. És a meleg is jó rá, pl ha forró vizet teszel egy félliteres flakonba, és azt teszed a hasadra, enyhíti..

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nah! Ha nőgyógyászhoz mész, akkor valami nagyon jót válasz, akit ismerőseid ajánlanak. Sajnos, a lányomat hiába vittem a kerületirendelőbe, az a doki először olyan gyógyszert írt fel, amit nem lehetett kapni, másodszor valami jobbat, de abból is kettőt kell bevennie, hogy hasson. Ja, és azt mondta, hogy semmi baja. Amit én azért kétlek. Annak idején nagy szerencsém volt, egy rendes doki bácsihoz kerültem, (18 évesen), közölte, hogy a méhem olyan fejletlen, mint egy 13 éves kislánynak, szilvamag nagyságú (v. kicsinységű). Szóval a rendes, fejlett méh 10 cm-es, az enyém meg ilyen kicsi volt. És Ridol kúpot írt fel. De ez már régen volt. Nem tudtam sajnos kúpot használni, főleg nem munkahelyen, maradtam a Meristinnél, de abból ha kellett 3-at is bekaptam. Akkor lett jobb, amikor egy kis műtét miatt a méhszájamat kitágították. Szülés után végkép megjavult. Szóval, gondolom, a legtöbb lánynak ez lehet a baja, a fejletlen méhecske. (A lányom 44 kiló.) És azt is mondta a doki, hogy adhatna hormont, de nem akar, jobb, ha magától rendbe jön. De több mint 10 évig én is szenvedtem, az ájulásig tudott fájni.

Szóval, nagyon jó dokit válassz. Ez fontos. Akkor bízni is tudsz benne, ha komolyan veszi a problémádat. Tehát nem a legrosszabbra kell gondolni mindjárt.

2011. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaj, azt írtam, válasz, pedig az válassz! Bocsika.
2011. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, de biztos van valami a háttérben mert fel se tudok kelni és aznap se munka se suli ...de nem tehetem ezt meg havonta...
2011. aug. 24. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Nem vagy egyedül ezzel a problémával, anno mikor megjött semmit nem éreztem se elötte se közben semmikor, majd párommal lefeküdtünk, és onnantól kezdve hányás, hasmenés, ájulás, görcsök, izzadás, állni, ülni feküdni semmit nem tudok, gyógyszerek nem hatnak még ha 2-3-at veszek be még akkor sem. Voltam vele nőgyógyásznál ott azt mondták minden rendben van, gészséges vagyok, szóval ezt az első válaszadónak üzenném, hogy nem olyan biztos hogy ott valami betegség van a háttérben. (megnyugtatásképpen több nőgyógyásznál is voltam, és mind ugyanazt mondta, szóval még felelőtlenség sem lehetett, hogy ne vizsgáljanak ki)

Én folyamatosan bújtam a netet, milyen természetes "gyógyszerek" lehetnek női gondokra. Megtaláltam a LIGETSZÉPEMAG-OLAJAT,1500 Ft körül van 50 ml-es, gyógynövényboltokba lehet kapni, minden nap egy kis kávéskanállal beveszel, nem csak erre de a bőrnek hajnak is jót tesz, ez ilyen mindenes :)

Nekem ez bevált, minimálisan éreztem hogy görcsölök, de tudtam mellette mindent csinálni, semmi gondom nem volt.

Aztán (ettől függetlenül) cisztám lett a méhemben. Felszívódott, és onnan már megint semmi nem használt kínlódtam megint eleget, a doki No-Spa-t meg, Cataflant írt fel, valamilyen szinten hatott.

Most meg már ott tartok, hogy meguntam és felírattam fogamzásgátlót tipikusan erre, hogy a görcsölést elmúlassza, nekem bevált. ( nem tudom mennyi idős vagy, és kéne-e neked már szedni, ezt nem javaslom, ez csak a legutolsó vészkijáratként ajánlanám)

Remélem tudtam valamit segíteni. Aztán meg jobbulást :) :)


18/l

2011. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

fog.gátló még nem...nincs párom...

viszont lehet az első alkalom utána jelentkeztek nekem is ezek a görcsök meg minden...bár lehet több éve már

2011. aug. 24. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!