Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A klion tablettát azt mondta...

A klion tablettát azt mondta a doki h vegyek be egyszerre 8 at egymás után és utána akk már nem kell szedni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

KLION 250MG TABLETTA


Adagolás


A kezelésnek két változata van:

Standard terápia:

500 mg (reggel-este 1-1 tabletta) 10 napon keresztül (Nőknek egyidejűleg naponta 1-1 metronidazol tartalmú hüvelykúp alkalmazása is szükséges.

Gyors terápia:

Egyszer 2000 mg metronidazol (8 tabletta Klion) mind a beteg, mind szexuális partnere részére este, lefekvés előtt. (Terhesség első trimeszterében a szer ellenjavallt; a második és harmadik trimeszterben az egyszeri adagos séma nem javasolható, mivel magas szérum koncentrációt eredményez.)

Gardnerella vaginalis okozta nem specifikus vaginitis: Naponta 2-szer 500 mg metronidazol (2-szer 2 tabletta Klion) 7 napig, vagy 1-szer 2000 mg metronidazol (8 tabletta Klion), amely szükség esetén 1 nap kihagyásával megismételhető.


A fentiek szerint igen, egyszerre kellbevenni a 8 tablettát, és utána már nem.

2011. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. aug. 31. 18:05
 3/3 anonim válasza:
Nekem most írtak fel 3*2-t, ahelyett, hogy 10 hetes táppénzem alatt egyetlen labor- vagy ultrahang vizsgálatra küldene a dokim. 7 hete volt egy gyomortükrözésem (már én kértem tőle!), kiderült nyombélfekélyem van. Azóta megszórta napi egy marék gyógyszerrel, amire ráment a vesém, de semmit nem hatottak, szerinte pedig meggyógyultam ez idő alatt, és menjek dolgozni, mert tart egy táppénzellenőrzéstől! Köszi! Akkor mitől fáj azóta is egyre jobban a hasam, fogytam vagy 5 kilót, erőm sincs, a savam az egekben folyamatosan? Naná, hogy ki sem váltom! Orvost váltok inkább, mert ez hentesnek is rossz volna!
2016. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!