Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hosszú ciklusú lánynak fogamzá...

Hosszú ciklusú lánynak fogamzásgátló? Szeretnék de nem értek benne pár dolgot.

Figyelt kérdés

Kérlek szépen ne hordjatok le, hogy tudatlan vagyok,de még sosem volt dolgom fogamzásgátló tablettával! Eddig mindig óvszert használtam, de szeretném tudni, hogyan működik a tabi szedése. Mert olvasgattam róla, hogy kell szünet is, de ha nekem mindig máskor jön meg (29-36 naposak a ciklusaim), akkor mikor kellene az utolsó levéllel végezni? Szeretnék nőgyógyászhoz menni és feliratni tabit de nem akarok teljesen tudatlanul menni, és szeretném, ha egy nálam idősebb, és tapasztaltabb nő elmondaná! :) (17 éves vagyok)

Nem találtam semmi ilyen oldalt ahol ilyeneket írnának, ezért bátorkodtam kiírni a kérdést!

Nagyon megköszönném, ha valaki segítene!


Egy 17 éves lány


2010. júl. 26. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond a ciklusoddal, mert a tabletta maximum két hónap után beállítja, hiszen hormontartalmú, a ciklusodat pedig a hormonjaid szabályozzák :)

Vannak szünet nélküli tabletták is, amikor folyamatosan szeded, és vannak szünetesek is, amiket akkor szedsz, amikor elfogy az utolsó, és valószínűleg ekkor fogsz menstruálni is. :)

Az ezt követő hetedik napon újra elkezded szedni a következő levél tablettát és kezdődik minden elölről, garantáltan 28 napos lesz a ciklusod.

2010. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elsönek: hét napos szünet van tehát a 8. napon kezded el az uj levél tabit.
2010. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21:29-nek: igenigen! bocsi, a nyolcadik napon :) köszi a kiigazítást :)
2010. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát ha elfogy a levél,magától megjön? Másnap? (lehet hülyének tűnök de 17 éves létemre ez nekem új). És ha jól értem akkor miután elmúlt a bajom, utána kell elkezdeni? Vagy várni kell 7 napot, és a 8.-on?

És amúgy a szünetesek vagy a szünetmentesek a drágábbak? Kérhetem a nőgyógyászt hogy olcsóbbat írjon? :$

2010. júl. 26. 21:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Jah és KÖSZI az eddigi válaszokat, ezt elfelejtettem pedig járt volna! :) :$
2010. júl. 26. 21:34
 6/6 anonim ***** válasza:

A leírásban, amit mellékelnek hozzá, minden benne lesz, amit tudni kell. Nem biztos, hogy másnap jön meg, amint elhagytad az utolsó tablettát, én például csak 4 nappal utána kezdek menstruálni, és már szedem a következő levél tablettát, mikor abbahagyom a menstruálást. Gondolom, ez változó, de állandósulni fog nagyon hamar.

Átlagosan 1-3 ezer forint egy hónapra, nem tudom, melyik olcsóbb, melyik drágább, de nem hiszem, hogy válogathatsz köztük, mert a méhszáj tágasságától is függ, meg néhány dologtól, amit a nőgyógyász tud, ezt tőle kell megkérdezni.

2010. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!