Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen problémákkal jár...

Milyen problémákkal jár (hat), ha abbahagyom a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve szedek Lindynette 20-at, igazából meg vagyok vele elégedve, nem jött ki semmi mellékhatás, kivéve, hogy a szexuális étvágyam nagyon lecsökkent. Ezt eleinte észre se vettem, mert amúgy sem sűrűn van alkalmunk a barátommal kettesben lennünk (csak hétvégén, akkor se mindig), de főleg nyáron mikor akár 1-2 hétig is együtt vagyunk, észrevettük, hogy alig van kedvem összebújni... Ez természetesen mindkettőnket nagyon zavar, és gondoltam kipróbálom, hogy tényleg a gyógyszer miatt van-e.

Kérdésem, hogy mire kell jobban majd odafigyelnem, ha abbahagyom a szedést? Olvastam, hogy amikor kiürül a hatóanyag a szervezetből, akkor eléggé termékeny a test, kell attól félnem, hogy gumi használat mellett is teherbe eshetek? Használjunk a gumi mellé valami krémet vagy kúpot?

Köszönöm a segítséget!

22N


2011. szept. 13. 15:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Arra kell figyelni, hogy a LEVÉL VÉGÉN hagyd abba. Ne legyen az, hogy beszeded a felét é a többit meg nem. Ha elkezdtél egy levelet azt szedd végig, és a következőt ne kezdd el.


Egyébként az emberek máshogy reagálnak a tablettára és annak elhagyására is. Előfordulhat az, hogy vki "extra termékeny" lesz a tabletta után, mert a hormonrendszer felszabadul a gátlás alól.

Van olyan is, akinek semmi nem változik, a tabi abbahagyása után azonnal visszatér a ciklusa.

És bizony olyan is van, akinek több hónapot vesz igénybe, míg helyrerázódik a szervezete, újraindul a peteérése é a menstruációja. Még olyan is előfordul, akinek nem indul újra...ilyenkor vagy tud segíteni a doki, vagy nem.


Mindenesetre ha abbahagyod, akkor 3-4 hónapot várhatsz, ha addig nem rendeződik a vérzésed, akkor fel kell keresni egy orvost.


A gumi megfelelő védelmet nyújt, ha megfelelően használják. Ha nem szakad ki, nem csúszik le, aktus előtt veszi fel a párod és nem kenitek össze kívülről, akkor nem leszel terhes.

De ha megnyugtat, akkor használj mellette valami spermicid anyagot.


A libidó helyreállása is több időt vehet igénybe,teljesen egyéni, hogy mikor áll helyre. Pár hónapot mindenképpen érdemes várni.

2011. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
előfordulat erősebb hajhullás, meg a mensi rendetlenkedése
2011. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!