Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit szóltok hozzá?! Lehet...

Mit szóltok hozzá?! Lehet hogy az SzTK mégiscsak "biztonságosabb"? Ott nem lehet preparálni legalább a vizsgálót. Ja és kötelezően jelen van az aszisztens.

Figyelt kérdés

Vizsgálat közben titokban fotózta pácienseit a nőgyógyász, aki 3 ezer pácienséről közel 35 ezer felvételt készített.


Manapság a jó és megbízható nőgyógyász drága kincs, tudják ezt azok a nők is, akik a napokban tudták meg, orvosuk éveken át rajtuk keresztül elégítette ki beteges fantáziáját – írja a német hírportál, a Stern. A németországi Schifferstadtban praktizáló 56 éves orvos 2008 óta készítette a titkos felvételeket, amiket a számítógépén gyűjtött. A vizsgálót is direkt úgy rendezte be, hogy mindig kettesben legyen a pácienssel, a fotózás pedig ne legyen feltűnő.


Asszisztense mégis gyanút fogott, és a rendőrséghez fordult segítségért. A képeket és a kamerát hamar megtalálták, az ügy kivizsgálása azonban még folyamatban van, a nőgyógyász segítségével a fotókon szereplő pácienseket most azonosítja a rendőrség.


2011. szept. 20. 07:45
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
38%
Feltételezéseitekre reagálva: Nem, nem vagyok ffi nőgyógyász. És senki nem kényszerít se nő, se ffi orvoshoz. Nő vagyok, és jártam már nő és ffi nődokinál is. Tiniként először nőnél voltam (mert nő rendelt a tinédzser ambulancián, nem azért, mert derogált férfihoz mennem), felnőttként sok helyen. Férfi orvosnál szültem. Rólam úgy ennyi elég is. Azt bátorkodtam megjegyezni, hogy némelyek kardoskodnak a női nőgyógyász mellett, pedig TÖK MINDEGY! Ezen az oldalon nagyon gyakran téma ez, hogy csak nőhöz jó menni, mert mennyivel jobb. És mint írtam, vannak ellenérvek is. A végeredmény akkor is az, hogy JÓ ORVOS, és JÓ EMBER legyen, olyan mindegy, hogy férfi-e, vagy nő.
2011. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
47%

Hát akkor te azért elég kivételes vagy, ha tiniként mindegy volt hogy idegen férfi, vagy nő elött vetkőzöl, terpesztesz.


Szülés, vagy szülések után, már majdnem mindegy, azt elhiszem, de azért 14-16 évesen....

2011. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
32%
Kiváncsi lennék majd, ha tini lányod lenne és nem akarna férfi nőgyógyázhoz menni, akkor győzködnéd-e és rábeszélnéd-e...vagy keresnétek egy nőt?...
2011. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
64%
Akár kislányt vizsgál a nőgyógyász, akár felnőtt nőt, akkor is csak a munkáját végzi. A kérdésben szereplő eset nagyon ritka.
2011. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

12:04

ebben igazad van, de itt nem erről van szó most, hanem a kislány nyilván SOKKAL könyebben (de nem könnyen!) vetkőzik és tárulkozik ki egy számára idegen nő, mint egy idegen férfi elött!

2011. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
90%
A lányomat, majd ha tini lesz, szívesen viszem a saját orvosomhoz, akiben megbízom. Ha neki nem szimpatikus, és inkább nő nődokihoz menne, akkor egyszerűen megkérdezem a saját dokimat, hogy kit ajánl. Dehogy beszélem rá! Nagyon remélem, hogy lesz annyi bizalma felém, hogy együtt keressünk majd neki megfelelő orvost, és megengedi, hogy elkísérjem. És igen, nekem tiniként is mindegy volt. Hogy ez olyan kivételes lenne, na ebben nem vagyok biztos. Ha valaki a saját testével rendben van, és pontosan tudja, hogy egy orvosi vizsgálat semmivel nem több, mint egy orvosi vizsgálat, ahol szégyenlősségnek nem sok helye van, akkor felteszem ugyanígy gondolkodik.
2011. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
46%

"És igen, nekem tiniként is mindegy volt. Hogy ez olyan kivételes lenne, na ebben nem vagyok biztos."


10 barátnőm közül 9 nem ért veled egyet és nekik bizony nem volt, vagy nem lett volna mindegy...az más, hogy a lehetőségek még kicsit mások voltak, főleg vidéken, ahol jóval nehezebb, még ma is női nőgyógyászt találni.

2011. szept. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
64%

kedves 21:04


mi ez a férfi nőgyógyászhoz való görcsös ragaszkodás?

mondjál már végre legalább egy érvet, ami valóban meg is áll a férfi nőgyógyászok mellett a női dokik ellen?..


eddig csak a női dokik mellet találtam érveket, a férfi dokik mellet legfeljebb a "csak" volt...


természetesen senki nem akar rábeszélni a váltásra, szerintem, hiszen teljesen elégedett vagy vele és valószínüleg nagyon rendes is, de a férfi nőgyógyászt azért választja általában az ember leánya az eleján amikor keresgál, mert eszi-nem eszi, nincs más...sokkal többen vannak mint a nők.

majd biztosan változik ez, mint ahogy a "fejlettebb" nyugaton és Amerikában van, ahol már több a női nőgyógyűsz mint a férfi, van ahol 70 - 30 százalék az arány a nők javára.

2011. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
87%
Kedves utolsó! Kérlek mutass rá, hogy hol írtam, hogy ragaszkodom a férfi nőgyógyászhoz (a sajátomhoz mondjuk ragaszkodom, aki történetesen férfi. De a lényeg pont az, hogy mindegy, milyen nemű). Éppen azt írtam, hogy nem értem a ragaszkodást a női nőgyógyászhoz. Azzal az érvvel, hogy nőként ugyanazt átéli, nem értek egyet, ezt fentebb már leírtam. Volt szerencsém női nődokitól azt hallani, hogy a menstruáció nem is fáj, csak én hisztizem. Hát lehet, hogy neki tényleg nem fáj. Persze ezt akár férfi is mondhatta volna, megint nem ez a lényeg, csak ha már ellenérv kell mindenáron, akkor továbbra is fenntartom, hogy az egyetlen, a saját tapasztalata a női működésről bizonyos esetekben ugyanúgy hátrány IS lehet, mint ahogy előny IS lehet. Továbbá onkológus csak az legyen, aki volt már rákos? És így tovább. Jelenleg Mo-on több a ffi nődoki, így nyilván könnyebb ffi-ban jót találni, mint nőben. Arányaiban mindenképpen így van. Ami engem zavar, hogy olyan sokszor jelenik meg ezen az oldalon, hogy csakis és kizárólag nőt szabad választani. Hogy miért zavar? Azért, mert azokban a fiatal lányokban, vagy akár érettebb nőkben kelti vagy növeli az idegenkedést, akikben amúgy esetleg nem lenne efféle görcs (mármint hogy ffi vagy nő legyen-e az orvos.) Tehát még egyszer, ha netán az előzőekben félreérthető voltam: nem a ffi nődokik mellett kardoskodom, hanem azt mondom, mindegy a neme. Orvos legyen, és EMBER legyen, jól fejlett empátiával.
2011. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

15:34

Valahogy egy kicsit nekem is úgy tünik, mintha te "harcolnál" a férfi nődokik mellett.


"nem értem a ragaszkodást a női nőgyógyászhoz. Azzal az érvvel, hogy nőként ugyanazt átéli, nem értek egyet, ezt fentebb már leírtam. Volt szerencsém női nődokitól azt hallani, hogy a menstruáció nem is fáj, csak én hisztizem."

Na ez például nem jellemző a női orvosra, neked peched volt eggyel, de ebből ne általánosíts, férfi orvostól sokkal hamarabb megkapod, hogy "hisztis ..akármi.." vagy.

De ennek szerintem semmi, de semmi köze az orvos nemének megválasztásához.

Aminek köze lehet, vagy van, az valóban a "nőiségében" rejtekezik, pl. könnyebb vetkőzni elötte, főként egy fiatal tininek. Emlékezz vissza iskolai orvosi vizsgálatra például, neked sem hiszem, hogy mindegy lett volna meztelenkedned egy férfi, vagy női orvos elött...pedig tudtuk, hogy az orvos.

A nagyon alacsony számban történő részvétel a szűrővizsgálatokon szintén,- a trehányság mellett - a túlzott szégyenérzet miatt van. Most lehet a fejünket homokba dugni és pszihiáterhez küldeni a másikat, de ez nem oldja meg a férfi nődokitól való ódszkodás problémáját.

Szerintem ez lenne a női nődokihoz való ragaszkodás másik valós oka.

De valóban, ehhez még sokkal, de sokkal több női orvosra lenne szükség, aminek szerintem is eljön az ideje, ahogy azt 14:25 írta...

2011. szept. 22. 16:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!