Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kezeltessem a magasabb...

Hogyan kezeltessem a magasabb vércukromat ha gyereket szeretnék?

Figyelt kérdés
Pár hónapja mértek 8,8-es vércukrot nálam.Nem drasztikus diétával 7,4-re sikerült letornázni.Inzulint nem akarnak adni ilyen értékre de félek az antidiabetikumok rövid és hosszú távú mellékhatásaitól esetleges magzatkárosító hatásaitól viszont fogamzásgátlót sem merek szedni így terhesség is bekövetkezhet amit nem szándékozok megszakítani.Ha elkezdek szedni antidiabetikumot és mégis terhes lennék az katasztrófa lenne.Diétázzak még szigorúbban?
2011. szept. 20. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha az a 7,4 éhgyomorra mért érték szerintem akkor az elég sok... Szerintem érdemes lenne ezt a háziorvosoddal megbeszélni, mert hosszú távon szerintem többet árt, ha nem kezelteted a cukorbetegséget, mint a gyógyzser mellékhatásai.
2011. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Keress fel egy jó diabetikust. Ő segíteni fog majd neked!
2011. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor lehet szedni a gyógyszert gyereket tervező nőnek is?Nem lesz baja a gyereknek?Ezt értelmeztem a válaszokból.

A védőnő szerint nem magas nagyon.Nem szoktak rá se inzulint se gyógyszert.

2011. szept. 20. 10:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Előbb mindenképp menj el a nőgyógyászodhoz és beszéld meg ezeket vele.

Saját magadtól ne kezdj bele semmibe, míg nem beszéltél orvossal.

A nőgyógyász tudni fogja mit lehet szedni gyerekvállalás előtt és alatt és mit nem.

2011. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy két kérdést tisztázni kellene!


1. mikor mérték a cukrot? Éhgyomorra, evés után 1 órával, evés után 2 órával?

2. Ha evés után, akkor hány g szénhidrát után?


Egészséges embernek is lehet 8-as cukra mondjuk egy kiadós cukrászda látogatás utáni 1 órában. Nagyon fontos, hogy mikor vették és mi után le.


3. Az éhhomi érték, ha ennyi, az nagyon komolyan cukorbetegséget jelent, és ez bizony már inzulinos is akár. (hiába 2-es tipusú)


4. Ha babát akarsz, akkor feltétlenül lérj beutalót a diabetológiára, ahol szépen beállítják a cukrodat. Baba mellett NEM szabad gyógyszert szedni, ezért, ha diétával nem megy, akkor inzulint kapsz. Ezzel nyugodtan vállalható a terhesség. Sok cukorbeteg kismami van.


Tehát első körben kivizsgálás! 3 hónap beállított cukor után szabad gyermekkel próbálkozni. Terhesség alatt rendszeresen, napi többször mérni kell.

2011. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Előző napokban sok édességet ettem.Napi egy tábla csoki,sok cukrász süti és sokat stresszeltem.
2011. szept. 20. 21:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál a kérdéseimre, csak úgy tudok segíteni, ha válaszolsz. Az nem számít, hogy előző nap mit ettél.
2011. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Éhgyomorra mérték.
2011. szept. 20. 22:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez esetben sajnos igazolt a cukorbetegség és sürgősen kezelni kell! Remélem jártál diabetológián, ahol megállapították, hogy milyen tip. cukorbeteg vagy és beállították a cukrodat. Az éhhomi 7.4-et én nagyon soknak tartom. 6 alatt kellene lennie cukrosoknál is! Ha diétával nem megy,akkor inzulin. (babát nem lehet antidiabetikummal vállalni)Nem értem, ezeket nem mondták el? Nem kaptál felvilágosítást az orvostól? Nekem kicsit a leírás alapján olyan linkócinak tűnik az ellátás...
2011. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A védőnő egyébként butaságot beszélt. Ezek az értékek magasak! Evés után nézték? Vércukorprofil készült?


Keress egy normális szakorvost, és mint írtam 3 hónap beállított cukor után indulhat a babaproject. De ezt ő is elmondja majd.

2011. szept. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!