Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért hánynak a terhes nők?

Miért hánynak a terhes nők?

Figyelt kérdés
mi miatt hány, émelyeg az, aki terhes? és miért van hasmenése? ezt a hcg hormon okozza, vagy mi? az ájulás, szédülés, rosszullétek miért vannak?
2011. szept. 23. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos, van, aki azt mondja, lelki oka van. Szerintem inkább a hormonváltozás miatt lehet, már csak azért is, mert én már akkor hánytam, mikor még azt se tudtam, hogy jön a babó.
2011. szept. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én is ezért kérdem, mert a hét elején derült ki hogy várandós vagyok és már 3 hete majdnem mindennap hányok, hasmenésem van, egyszer el is ájultam és folyton émelygek, szagokat érzek. tudom hogy ez normális a terhesség mellett de mégis mi idézi elő? én is a hormonra gondoltam, de nem tudnám biztosra állítani.
2011. szept. 23. 22:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Van, aki így reagál a HCG hormonra.

3szor voltam terhes, de én a hányásig egyszer sem jutottam el. Csak a hányinger, émelygés erősödött terhességről terhességre. Tapasztald ki, hogy mi tesz jót a gyomrodnak. Szedj EGIS B6 vitamint, igyál sok folyadékot, ez nagyon fontos. Főleg, hogy még hasmenésed is van. Ha szedsz valamilyen kismamavitamint, hanyagold egy ideig, mert sokszor az okozza a gyomorgondokat.

Nekem a cóla és a canada dry, Kinley gyömbér sokat segített, valamint a szénsavas ásványvíz. Nem egészségesek, de ez tett jót a gyomromnak. Se a gyerekeknek, se nekem nem lett bajunk tőle.

Kitartás, el fog múlni!

Nekem az elsővel a 17. héten, a másodikkal a 12.héten, a harmadikkal a 24. héten a cukorterhelés napján múlt el:)

És mindegyiknél a 6. héten kezdődött, napra pontosan.

2011. szept. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az okozza ahogy a belső részeid elhelyezkedése megváltozik valamilyen szinten, hisz helyet kell adniuk a növekvő magzatnak s minél nagyobb lesz annál többet igényel.

Erre s a hormonok okozhatják. kitartást

2011. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
HCG hormon hatása, evolúciós védő szerepe van, a terhesség az első 3 hónapban a legsérülékenyebb. Védi a kismamát, hogy sok táplálékot elkerül, ami esetleg káros lehetne, vagy a múltban a hasonló ízű, illatú kaja káros volt. Érdemes Szendi Gábor cikkét elolvasni erről a témáról!
2011. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!