Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért hánynak a rákos betegek?

Miért hánynak a rákos betegek?

Figyelt kérdés
A nagyimnak méhnyakrája van, de annyira előrehaladott az állapota, hogy nem kap sugárkezelést sem. Ettől függetlenül egész nap hányingere van, öklendezik és hány. Hiába kapja infúzióban a hányáscsillapítót, nem ér semmit. Mitől lehet ez? Nagyon sajnálom, hogy szenved és nem tudok rajta segíteni. :((
2011. máj. 25. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
chemo therápiát sem kap?
2011. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem kap semmit. Csak fájdalom-, és hányáscsillapítót infúzióban. Ezért nem értem, hogy miért van ilyen rosszul.
2011. máj. 25. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvileg a kemoterápiától hánynak. A tiednél is valamelyik gyógyszerre tippelnék, de az orvos jobban tudja.
2011. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az orvos csak elhadarja, amit akar, aztán már el is megy. Nem lehet tőle kérdezni sem. Tegnap óta kap csak gyógyszereket, mert eddig nem is volt ennyire rosszul. Szóval nem hiszem, hogy a gyógyszertől, de fene se tudja.
2011. máj. 25. 15:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Anyukám a kemoterápiától hányt, mikor már nem volt a gyomrában semmi, akkor is hányási ingere volt, gondolom így akart megszabadulni a szervezete az idegen anyagtól. Nem valami ilyesmi lehet a nagymamád esetében is? Ingerlik a rákos sejtek...?

Jó lenne ha tudnátok beszélni egy orvossal, bár mindegyik mást mond... -.-'

2011. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondolok én is. De ez akkor mostmár minden nap így lesz? Az a baj, hogy ezen az osztályon csak egy orvos van, ő meg mindig rohan. Anyukádnak sikerült meggyógyulnia?
2011. máj. 25. 15:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előrehaladott esetekben ha nagyon kiterjedt a daganat sajnos majdhogynem "szokásos" tünet a hányinger. Szólni kell az orvosnak. Ha jól be van állítva a hányingercsillapító meg a fájdalomcsillapító adagja akkor elég jól lehet enyhíteni a tüneteket.
2011. máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

(15:25-ös vagyok)

Sajnos nem... :,( 3 éve elhunyt áttétes tüdődaganatban, a kemo nem használt, a sugárkezeléstől lebénult...


És sajnos helyesbítenem kell: ő is végig kapott hányáscsillapítót(most találtam meg a gyógyszerei listáját), de a fájdalomcsillapítók morfin-tartalmúak voltak és azok annyira "kiütötték", hogy nem hányt...helyette rengeteget aludt, bágyadt volt és fulladt... :( nem tudom...szeretnéd, hogy tovább írjam?


(Úgy néz ki a 00:27-es válaszolónak van igaza, megkockáztatom, az egészségügyben dolgozik.(?)

2011. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az anyukádat! :( Ma derült ki, hogy nyirokmirigy áttéte van mamámnak. Megszakad a szívem. Szörnyű látni, hogy mennyire szenved. Morfiumtapaszt kap, három hetet jósolnak neki. :((
2011. máj. 27. 22:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj nagyon sajnálom! :( Igen, anyukámnak is nyirokmirigy áttéte volt, a nyirok pedig behálózza az egész testet... :,(

Azért morfin-tapasz talán segít neki enyhíteni a fájdalmait, remélem kicsit megkönnyebbült. Sok erőt és kitartást kívánok Neked és az egész családodnak, próbáljatok minél több időt vele tölteni. ÉS a "miért?"-re ne is próbálj választ keresni... :(

2011. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!