Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Bulémiások miért hánynak?

A Bulémiások miért hánynak?

Figyelt kérdés
Mért kell felzabálni csomó kaját,aztán meg kihányni?? Ez trendi meg jó? EZ mióta betegség? ezt butaságnak hívják
2011. febr. 20. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
a bulimiás ugyanúgy eszik mint más, pizzát, Mekis kaját stb majd ahogy ezt megtette kihányja mielőtt a szervezettó feldolgozná. Szóval evett jóízűen mint mindenki más és nem salátákon sanyargatja magát búzacsírával stb de ha kihányja akkor ugye üres lesz a gyomra de a lelke megnyudszik, hogy "bezabált" kb ennyi
2011. febr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagy, amíg ilyen egyszerű számodra az élet. A bulímia bizony egy rendkívül súlyos, életveszélyes betegség. Én kívánom neked, hogy sose tudd meg, milyen, de ha egyszer egy bulímiás (kis b, mert melléknév) közelébe kerülsz az életben, próbáld megfigyelni és megérteni. Szerintem sokkal nagyobb butaság így minősíteni az embereket tudás híján. Sok minden van, amit nem értünk másokban, de attól az még nem butaság.
2011. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm a válaszokat !

Utolsó!Elhiszem h betegség okés, de nekem az az egyik olyan dolog az életben amit nem birok elviselni ha valaki pazarolja a kaját,meg kihányja szándékosan meg ilyenek.Ugyanis nem mindenkinek adatott meg az a gyerekkor ,hogy minden este jól tudjon lakni és mindig legyen étel az asztalon.Aki meg ilysfélét nem élt át ..biztos ezt nem tudja megérteni .Nekem az étel hatalmas érték! Akkor már ink ne egyen ...lehet brutális de így gondolom.

2011. febr. 21. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én voltam bulimiás, és ezt sokszor mondták nekem is. Végül is igaz, de józanul belegondolva nem nagyobb pazarlás kihányni valamit, amit úgy ettél meg, hogy nincs rá szüksége a szervezetednek (pl. csoki, süti), mintha hagynád, hogy háj legyen belőle.

De amúgy ez nem hülyeség kérdése, valami elkattan ilyenkor az agyban és egyszerűen elveszti az ember a kontrollt. Szerintem minden bulimiás szívesebben hagyná ott a kaját, minthogy megegye és utána kihányja, mert bizony az nem kellemes.

2011. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Értelek, de az ő szemükben ez nem pazarlás. Az viszont igaz, hogy az anorexia és a bulímia is jellemzően a középosztálybeliek és a gazdagok betegsége, nem a szegényeké. De attól még betegség.
2011. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!