Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ilyen esetben...

Mitől lehet ilyen esetben magas a vas? Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Igazából egyáltalán nem úgy eszünk, hogy indokolt legyen, én nem is eszem húst, és mégis a család női ágának magas a vasa, pláne anyukáméknál miután beállt a menopauza.

Most ki vagyunk írva mindenféle hematológiai vizsgálatra.

Mire számíthatunk, mitől lehet ez? Másnál is volt már ilyen?


2011. okt. 2. 12:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűbb ha beirod a gugliba, hogy hypervtaminosis :) akkor pontos infót kapsz. :) a vízben oldódó vitaminokat, mint pl az általad preferált C vitamin valóban nem lehet túladagolni. Azonban léteznek zsírban oldódók is (tudtad?) A,D,E,K vitaminok. ezeket lehet és túlzott bevitelük súlyos betegségeket okoz. :)

ne szólj, szám, nem fáj fejem :)))

vas mellé, pediglen folsavat és niacint kell szedni a tökéletes feszívódásért és beépülésért.

2011. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
A C-vitamint nem lehet túladagolni, de lerakódik a vesékben és vesehomok keletkzhet, mellé kimossa a kálciumot is.
2011. okt. 6. 19:52
 13/21 anonim ***** válasza:
29%

Örülök hogy ennyi mindent tudtok, akkor ti ne szedjetek vitaminokat, én megmaradok a 8 éve folyamatosan szedett multim mellett, hisz azóta vagyok teljesen egészséges. Természetesen rajtam kívül több tízezer ember szedi ezeket a vitamin készítményeket, milyen furcsa, hogy sokan még a rákból is felépültek ezek segítségével. De ti csak nyugodtan higgyetek a gyógyszeripari cégek által reklámozott lehetőségeknek, úgy látszik igaza van azoknak, akik azt mondják : nem érdemes olyanoknak segíteni, akik még nem érettek meg a változásra.

Csak tájékoztatásul közlöm, hogy naponta szedek többek közt 3000mg C-vitamint, 1000mg kalciumot, 500mg magnéziumot, 400NE E-vitamint, 10000Ne A-vitamint, 800NE D-vitamint, hát bizony ezek közt is van zsírban oldódó vitamin, és nem tudtátok???? Ezek is kiürülnek a szervezetből, ezeket is folyamatosan pótolni kell. Sem hypervitaminózisom, sem semmilyen más problémám, vesekövem nincs, pedig sokszorosát szedem az általatok ismert mennyiségeknek. Ellenben még 50 évesen is kicsattanok az energiától, soha nem vagyok fáradt, viszont nagyon jókat alszom, és ha valamilyen nehézség jön az életben, azt könnyedén átvészelem, nem betegszem le mint azelőtt. Én inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, mint a szkeptikusok rémhíreinek.

2011. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Te meg húzd ki a seggedből a fejed, képzeld mi is szedünk vitaminokat, aztán mégis lehet beteg az ember, ha a multivitamin megoldás lenne MINDENRE akkor nem lennének betegek, sőt, halál se!

Mert ugye a genetikán segít a C-vitamin... Ahogy orvosolja a rák össze fajtáját midnenféle egyéb kezelés mellett, az 1-es típusú cukorbetegségben szenvedőknek is minek adunk inzulint, ha ott vannak a vitaminok?

A skizofréneknek is elég egy kis C-vitamin...

2011. okt. 6. 20:58
 15/21 anonim ***** válasza:
29%

Látod, lehet hogy ha te is szednél vitaminokat, akkor nem kaptad volna fel ennyire a vizet. Bár úgy érzem rajtad ez sem segítene.

Én higgadtan szeretek vitázni, te meg elmebeteg vagy.

Ha mindenki ekkora mennyiségeket szedne, akkor lehet hogy nem volnának betegek az emberek. De sajnos csak pár tízezren , esetleg pár százezren vagyunk akik értjük hogy miért tesszük amit teszünk.

2011. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Azért kapom fel a vizet, mert ha valamilyen emberi tulajdonságot nem bírok elfogadni, az a csőlátás... Az meg nem érdekel mit gondolsz rólam, nekem is meg van a véleményem a szcientológus dumádról. De ha annyira mindenttudó vagy legyél te az okosabb és ne gyere ide...
2011. okt. 6. 21:12
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

éééérdekes, nekem a várandósság alatt is azt mondta az orvos, hogy ha a harmadik világban élnénk javasolná a vitaminokat... itt elég ha normálisan táplálkozom.

de hagyjuk, ez meddő vita, éjjen a az aszkorbinsav: náthától a rákig! :)

én maradaok a több ezer éve bevált módszernél, orvoshoz fordulok ha problémám akadna, a C vitamin ellenére is... én spec paprikában, narancsban, citromban viszem inkább be, dunsztom sincs hány mg-ot, de ez biztosan hasznosul, ellenben az akármelyik műanyaggal

2011. okt. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező! azért ird majd meg az orvosok mire jutottak, kiváncsi vagyok! :)
2011. okt. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen neked a normális válaszokat, és hogy a kérdésre válaszoltál.

Ha nem felejtem el írni fogok, de már évek óta orvosokhoz járunk, szóval ki rudja mikor jutunk valamire...

Anno Gaucher-kórra gyanakodtak, mert sok tünete illik rá, de ezt kizárták. Aztán ez már két éve volt, azóta járkálunk mindenhová...

2011. okt. 7. 20:22
 20/21 anonim ***** válasza:
sajnálom... de azért remélem egyszer a végére értek majd... a haematológiai betegségek bonyolultak, ritkák, tudod a dr. House is ezekkel van tele :) talán egy speciális központ kellene neked is, esetleg egy egyetemi klinika? a sote klinikáinak nagyon jó a rangja, ha még arra nem jártál, egy próbát megér...
2011. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!