Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El kellene mennem a nőgyógyász...

El kellene mennem a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
már több mint 3 éve meg van a menstruációm, viszont még a mai napig nem állt be. most 3 hónapja késik és ilyen még nem volt. eléggé kihat rám, mert fel vagyok puffadva, ingerlékeny vagyok és eléggé pattanásos lett az arcom (gondolom ebből kifolyólag is). viszont félek az orvostól, mert még szűz vagyok és nem szeretném hogy ott nyúlkáljon. valami más megoldás nincs, pl csak ultrahang?
2011. okt. 9. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne azon akadj fent, hogy szűz vagy-e vagy nem! Az egészségedről van szó, szerintem el kellene menned az orvoshoz! Ő egy orvos, nem csinál veled semmi rosszat!
2011. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak úgy hallottam ha még szűz vagyok, akkor a végbélen keresztül nyúl fel...
2011. okt. 9. 10:32
 3/11 anonim ***** válasza:

A "pl csak ultrahang" is lehet huvelyi. Az egyik baratnomnak azt csinaltak, pedig meg szuz volt. Menj el mindenkeppen nogyogyaszhoz, de ne hagyd, h elso korben fogamzasgatlot adjon neked. Nekem azt adott es bajom lett tole. A nogyogyasszal csak nezesd meg, h szervileg minden rendben van-e. Utana kerj beutalot endokrinologiai vervetelre.

Nalam az volt a gond, h megvizsgalt, UH-ra kuldott es felirta a gyogyszert. Tovabbra sem volt rendszeres es szepen ki is szorosodott az allam. Utana endokrinologushoz mentem egy ismeros ajanlataval es lass csodat meglett a baj es meg hormontabi sem kellett a kezelshez.

2011. okt. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 cirmos62 válasza:

Nekem lány koromban soha nem volt rendszeres, nálam is kimaradt néha hónapokat is. Anyukámmal is így volt akkor.

Aztán csak mikor elkezdtem a fog.gátló szedését, lett csak kiszámítható. Az első gyerek után hét évig szedtem, aztán abbahagytam. Akkor megint nem tudtam, mikor számíthatok rá, hogy megjön. Azután jött a második gyerek, többet nem szedtem utána fog.gátlót sem. Tulajdonképpen csak most, az utóbbi években vált majdnem napra pontosan kiszámíthatóvá. Csak emiatt én nem mentem orvoshoz, de azért Téged nem akarlak lebeszélni.

2011. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen, én is elég rossz dolgokat hallottam a fogamzásgátlóról, nem is szedném. köszönöm a tanácsokat, ha továbbra is gyötörni fog, minél hamarabb elmegyek orvoshoz. első sorban egy bőrgyógyásszal kezdeném az arcom miatt, nagyon csúnya lett :(
2011. okt. 9. 10:42
 6/11 A kérdező kommentje:
anyukám, mamám és sok rokonomnál is így van ahogy nálad. lehet h örökletes lenne??
2011. okt. 9. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez hormonprobléma. Ha nem akarod, hogy a nőgyógyász "turkáljon", akkor menj el endokrinológushoz. De lehet nem tudod megkerülni az UH-t. De ha szűz vagy, akkor első körben lehet hasi UH-val próbálkoznak:)
2011. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, gyakran csak végbélbe nyúl fel az orvos szűz lányoknál, de legyen az egészséged fontosabb! Valahogy győzd le a félelmed, és menj el nőgyógyászhoz!
2011. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Talán próbálkozz női nőgyógyásszal, lehet találni, vannak már egyre többen...
2011. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sot, a te esetedben tininogyogyasz is lehet, ami meg kimeletesebb.
2011. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!